Hiszpania. Wypadek na placu zabaw. Dziewięcioro dzieci rannych

Świat
Hiszpania. Wypadek na placu zabaw. Dziewięcioro dzieci rannych
Pixabay/twitter
Wiatr porwał dmuchany zamek z dziećmi

Dziewięcioro dzieci zostało rannych we wtorek wieczorem w efekcie przewrócenia się dmuchanego zamku na placu zabaw w mieście Mislata, we wschodniej Hiszpanii. Przyczyną wypadku był nagły podmuch wiatru, który przewrócił zamek, na którym bawiły się dzieci.

Jak podały w wieczornym komunikacie służby medyczne wspólnoty autonomicznej Walencji, do wypadku doszło na prowizorycznym placu zabaw wchodzącym w skład lokalnego festynu.

Rannych dziewięć osób

Z informacji lekarzy, na które powołuje się dziennik "Las Provincias" wynika, że stan dwóch dziewczynek w wieku 5 i 8 lat jest ciężki. Jedna z poszkodowanych odniosła poważny uraz głowy.

 

ZOBACZ: Australia. Wiatr porwał dmuchany zamek razem z dziećmi. Nie żyje pięcioro z nich

 

Według relacji świadków kilkoro dzieci spadło z dużej wysokości, kiedy bawiły się na wypełnionym powietrzem zamku, który przewrócił się w rezultacie silnych podmuchów wiatru, wiejącego z prędkością ponad 80 km na godzinę.

Dzieci przygniecione przez dmuchany zamek

Obecna na miejscu wypadku policja twierdzi, że większość poszkodowanych dzieci została przygnieciona przez napełniony powietrzem zamek, który nie był przytwierdzony do ziemi. Wydostali je spod niego znajdujący się na miejscu wypadku rodzice oraz policjanci.

 

We wtorek wieczorem ranne dzieci zostały przetransportowane do trzech szpitali w aglomeracji Walencji.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie