Nie żyje Aleksander Subbotin, były szef Łukoila. Leczył alkoholizm u szamana

Świat
Nie żyje Aleksander Subbotin, były szef Łukoila. Leczył alkoholizm u szamana
Flickr/Clemens v. Vogelsang
Nie żyje Aleksander Subbotin

Aleksander Subbotin, miliarder i były dyrektor naczelny koncernu Łukoil zmarł w niejasnych okolicznościach podczas sesji u szamana - informują ukraińskie media. To kolejna tajemnicza śmierć wśród rosyjskich oligarchów i biznesmenów od rozpoczęcia wojny w Ukrainie.

Aleksander Subbotin był w przeszłości członkiem zarządu firmy OOO Trading House Lukoil. Miał umrzeć po sesji u szamana i jego żony, którzy przyjmowali swoich klientów w prywatnym domu i oferowali leczenie trującymi ropuchami - podał kanał telewizyjny Mash na Telegramie. Zabiegi te miały polegać na nacinaniu skóry, a następnie wstrzykiwaniu do rany jadu ropuchy, co miało polepszyć stan pacjenta. 

 

Według relacji mediów ostatnia sesja miała wyleczyć Subbotina z kaca i alkoholizmu. Nie był to pierwszy raz, kiedy odwiedził dom małżeństwa szamanów w podmoskiewskich Mytiszczach.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosyjskie wojska ostrzelały piwnicę. Ukrywało się tam 11 cywilów

 

W pewnym momencie miliarder miał poczuć się źle i zaczęło go boleć serce. Szaman i jego żona mieli postanowić nie wzywać pogotowia i próbować wyleczyć go za pomocą Corvalolu - ziołowego środka uspokajającego, popularnego w Europie Wschodniej i byłym Związku Radzieckim jako lek na serce. Po tej próbie Subbotin został uśpiony i wkrótce zmarł.

 

W sprawie śmierci Subbotina śledztwo prowadzi policja.

"Lista śmierci" rosyjskich oligarchów

Jak informuje niemiecka stacja radiowa BR24, nie jest tajemnicą, że szamani regularnie odwiedzają najwyższych ranga rosyjskich polityków, w tym także Władimir Putina i Siergiej Szojgu.

 

Śmierć Subbotina po raz kolejny zwraca uwagę na wydłużającą się "listę śmierci" kadry kierowniczej wiodących rosyjskich koncernów. Z sześciu ostatnich tajemniczych zgonów cztery dotyczą grupy Gazprom.

zdr/msl/Polsatnews.pl/Unian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie