Wojna w Ukrainie. Jill Biden i Justin Trudeau odwiedzili Ukrainę

Świat
Wojna w Ukrainie. Jill Biden i Justin Trudeau odwiedzili Ukrainę
Twitter/Jill Biden
Spotkanie pierwszych dam USA i Ukrainy

Jill Biden, pierwsza dama USA, żona prezydenta Joe Bidena odwiedziła Ukrainę - informuje Zakarpacka Rada Obwodowa. Jill Biden przebywa z oficjalną wizytą w Europie, wyjazd do Ukrainy nie był jednak wcześniej ogłaszany. Do Ukrainy przyjechał także premier Kanday Justin Trudeau, który odwiedził Irpień.

Pierwsza dama USA - jak podają lokalne władze ukraińskiego Zakarpacia - odwiedziła miejscowość Użgorod, gdzie spotkała się z żoną prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Ołeną Zełenską. 

 

ZOBACZ: USA. Przewodniczący Komisji Wywiadu: wizyta Joe Bidena w Ukrainie "to tylko kwestia czasu"

 

Jak przekazano, pierwsze damy - Biden i Zełenska - odwiedziły szkołę w Użhorodzie, w której mieszkają osoby wewnętrznie przesiedlone. 

 

- Pomyślałam, że ważne jest, by pokazać narodowi ukraińskiemu, że ta brutalna wojna musi się skończyć i że naród Stanów Zjednoczonych stoi po stronie narodu ukraińskiego – powiedział Biden.

 

 

Jill Biden opuściła już Ukrainę.

 

Ukraina24 opublikowała na Telegramie nagranie, na którym widać kolumnę przejeżdżających przez miasto czarnych samochodów. 

 

 

Ukraina24 podaje, że "z oczywistych względów" wizyta była do ostatniej chwili utrzymywana w największej tajemnicy, a spotkanie pierwszych dam USA i Ukrainy odbyło się bez udziału mediów. Jak napisano, na spotkaniu była obecna tylko służba prasowa Białego Domu.

 

W sieci pokazano jednak nagrania z powitania pierwszych dam.

 

Premier Kanady w Ukrainie

Do Ukrainy przyjechał także premier Kanady. Odwiedził zniszczony przez Rosjan Irpień - poinformował mer tego miasta na Telegramie.

 

 

 

pgo / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie