Wojna w Ukrainie. Zdrada i współpraca z Rosjanami. Sporządzono ponad 360 pozwów

Świat
Wojna w Ukrainie. Zdrada i współpraca z Rosjanami. Sporządzono ponad 360 pozwów
PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
Sporządzono ponad 360 pozwów o zdradę stanu i kolaborację

Państwowe Biuro Śledcze (DBR) kontynuuje dochodzenia przedprocesowe w postępowaniu karnym w sprawach o zdradę, kolaborację i inne przestępstwa, szkodzące obronnie naszego państwa w stanie wojennym. Sporządzono już ponad 360 pozwów o zdradę stanu i kolaborację, powiedziała w czwartek rzecznik prasowa biura Tatiana Sapian, poinformował Ukrinform.

Tatiana Sapian poinformowała, że tylko w środę pracownicy DBR wszczęli ponad 10 takich postępowań, a w trzech z nich dwóch funkcjonariuszy organów ścigania w Zaporożu i jeden prokurator w obwodzie ługańskim zostało uznanych za podejrzanych o przekazywanie informacji Rosji i zdradę.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Nastoletni zdrajca. Miał szpiegować na rzecz Rosji

 

DBR po raz kolejny przypomina i ostrzega wszystkich urzędników i funkcjonariuszy organów ścigania przed współpracą z rosyjskimi siłami okupacyjnymi. Surowa kara za takie przestępstwa jest nieunikniona. Krótkoterminowe korzyści z służenia okupantom zamienią się w haniebne i długoterminowe więzienie – powiedziała Sapian.

 

Ukrinform poinformował, że w rejonie Odessy DBR zdemaskowało organizatorów nielegalnego transportu przez granicę mężczyzn uchylających się od służby wojskowej.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie