Poznań. Kilkuletnia dziewczynka postrzelona na boisku szkolnym metalowymi kulkami

Polska
Poznań. Kilkuletnia dziewczynka postrzelona na boisku szkolnym metalowymi kulkami
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/AndrzejRembowski
Dziewczynka przebywała na boisku szkolnym wraz z grupą innych dzieci

Kilkuletnia dziewczynka została postrzelona metalowymi kulkami na boisku szkolnym. Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach przedpołudniowych. Sprawcy poszukuje policja.

Jak powiedziała mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji, do zdarzenia doszło w czwartek na boisku szkolnym na osiedlu Lecha.

 

ZOBACZ: Pseudokibice Lechii i Arki zablokowali autostradę A1. Interweniowała policja

 

- Dziewczynka przebywała na boisku szkolnym wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów. W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka ze szpitala pojechała z rodzicami do domu – podkreśliła Mróz.

Dziewczynka postrzelona metalowymi kulkami 

Dodała, że sprawą zajmują się policjanci. Z ich dotychczasowych ustaleń wynika, że dziewczynka została najpewniej postrzelona metalowymi kulkami, które zabezpieczono na miejscu zdarzenia.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. Weterynarz miał pomylić adres i uśpić zdrowego psa; sprawę wyjaśnia policja

 

- Na tę chwilę ustalamy, z jakiego przedmiotu, bądź też jakim urządzeniem posługiwał się sprawca, celując do dziecka. Przesłuchujemy świadków, zabezpieczyliśmy też nagrania z kamer monitoringu, które przeglądamy, być może zarejestrowały to zdarzenie, lub też inne, które mogłoby nam pomóc ustalić sprawcę, bądź też sprawców tego czynu – zaznaczyła.

 

- Apelujemy też do wszystkich osób, które wczoraj w godzinach przedpołudniowych, szczególnie miedzy 10 a 12, być może widziały w rejonie szkoły podejrzanie zachowujące się osoby. Każdy taki sygnał i każdą taką informację sprawdzimy i zweryfikujemy, być może pomoże nam to ustalić, namierzyć i zatrzymać sprawcę lub sprawców tego zdarzenia – dodała Mróz. 

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie