Dolny Śląsk. Wybuch w domu jednorodzinnym. Zginęła jedna osoba

Polska
Dolny Śląsk. Wybuch w domu jednorodzinnym. Zginęła jedna osoba
Polsat News
Budynek nie nadaje się do zamieszkania

W piątek rano w Ożarach koło Ząbkowic Śląskich doszło do wybuchu w domu jednorodzinnym. Ewakuowana 80-latka zmarła w szpitalu. - Budynek nie będzie nadawał się do zamieszkania. Mówimy o zawaleniu typu "sandwich" - powiedział Polsat News jeden z ratowników.

- Około godziny 7 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich asp. Mirosław Gomółka. W budynku najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem. 

 

Jeszcze przed przyjazdem ratowników trzem osobom udało się samodzielnie opuścić budynek. Ewakuowano 80-letnią kobietę. Lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało ją do szpitala, gdzie zmarła.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Pożar drewnianego domu. Nie żyje jedna osoba

 

Informację podał tuż po godzinie 10 Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

 

- Kobieta zmarła na skutek licznych urazów i poparzeń - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl rzeczniczka prasowa szpitala Monika Kowalska.

 

Poszkodowany 27-letni mężczyzna został przetransportowany karetką do najbliższego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby - 55-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta - zostały opatrzone na miejscu.

Gruzowisko przeszukuje specjalna grupa z psami

Na miejscu zdarzenia pracowała specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Wałbrzycha. Rumowisko zostało przeszukane przy pomocy kamer wziernikowych i psów ratowniczych. - Wykluczyliśmy obecność osób żywych pod gruzami - powiedział Polsat News st. kapitan Tomasz Kwiatkowski.

 

ZOBACZ: Belgia. Wybuch gazu. Po 14 godzinach uratowano 70-latkę

 

- Możemy mówić o całkowitym uszkodzeniu budynku. Już nie będzie się nadawał do zamieszkania - przekazał Kwiatkowski.


Jak podkreślił, jedna z części domu zawaliła się całkowicie. - Z jednej strony dach zawalił się całą kondygnację w dół. Mówimy, że jest to zawalenie typu "sandwich". Wewnątrz naruszone są ściany konstrukcyjne tego budynku i inne elementy. Budynek nie nadaje się do zamieszkania - dodał.

 

 

an/anw/prz / polsatnews.pl / PAP / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie