Białystok. 65-letni motocyklista pędził z prędkością 140 km/h. Stracił prawo jazdy

Moto
Białystok. 65-letni motocyklista pędził z prędkością 140 km/h. Stracił prawo jazdy
Podlaska policja
65-latek rozpędził się do 140 km/h na wewnętrznej obwodnicy Białegostoku

Ponad 140 km/h miał na liczniku 65-letni motocyklista, gdy jechał tzw. Trasą Generalską w Białymstoku w ostatni dzień majówki. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto policja wlepiła mu mandat na 2 tys. złotych. To niejedyny pirat drogowy, którego 3 maja zatrzymali białostoccy mundurowi.

Białostocka Komenda Miejska Policji podsumowała w środę działania dzień wcześniej, a więc w ostatni dzień długiego weekendu majowego. Na terenie powiatu białostockiego drogówka kontrolowała m.in. prędkość i trzeźwość kierowców.

 

Jak wyliczyli funkcjonariusze, kierowcy popełnili 191 wykroczeń, a 139 zasiadających za kierownicą przekroczyło dopuszczalną prędkość, w tym 119 jechało za szybko w rejonie przejść dla pieszych. Zatrzymano również sześć dowodów rejestracyjnych.

 

ZOBACZ: Kostrzyn nad Odrą. Szop utknął na ulicznej latarni. Strażacy pomogli mu wyjść z opresji

 

Jedną z osób, która przekroczyła prędkość, był 65-letni motocyklista. "Złapał" go policyjny radar zamieszczony na tzw. Trasie Generalskiej, wewnętrznej obwodnicy Białegostoku. Na drodze obowiązuje ograniczenie jazdy do 70 km/h, a motocyklista - jak podaje policja - jechał 140 km/h.

65-latek na motocyklu jechał ponad 140 km/h. Stracił prawo jazdy

Na nagraniu widać, jak motocyklista włącza się do ruchu i wjeżdża na wzniesienie trasy. Radar wskazał wówczas 140,9 km/h.

 

 

"Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym kierowca stracił prawo jazdy. 65-latek został również ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł" - przekazali mundurowi.

 

ZOBACZ: Pisz. 58-latek ze sztyletem w ręku odprawiał "egzorcyzmy" nad żoną

 

Białostocka policja przestrzegła kierowców przed pośpiechem na drodze oraz zaapelowała o "jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem".

wka / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie