Mazowieckie.13-latek na motorowerze potrącił 5-latkę. Uciekł z miejsca wypadku

Polska
Mazowieckie.13-latek na motorowerze potrącił 5-latkę. Uciekł z miejsca wypadku
KPP Mława
13-latek potrącił 5-letnią dziewczynkę

W pobliżu miejscowości Wasiły kierujący motorowerem 13-latek potrącił 5-lenią rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka ma złamaną nogę i obrażenia głowy. Trafiła do szpitala. Podejrzewanego o spowodowanie wypadku odnalazła policja.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do wypadku doszło dzień wcześniej, 1 maja, na drodze w pobliżu miejscowości Wasiły w gminie Dzierzgowo - 5 letnia dziewczynka była pod opieką rodziców. Byli na wycieczce rowerowej.

Potrącił dziewczynkę i uciekł

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi 13-latek jadący na motorowerze zderzył się z 5-lenią rowerzystką, po czym upadł na jezdnię, wstał i natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Nastolatkowi towarzyszyło dwóch innych chłoców, w tym 12-latek, który kierował quadem. Wszyscy uciekli. To mieszkańcy powiatu mławskiego.

 

ZOBACZ: Bełcząc. Nastolatkowie ukradli figurę Jezusa. Przyznali się do winy, staną przed sądem

 

- Potrącona dziewczynka upadła na pobocze. Doznała złamania nogi i urazu głowy. Dziecko jechało w kasku. Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pomocy dziecku udzielał dzielnicowy z Wieczfni Kościelnej. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Ciechanowie - wyjaśniła asp. szt. Pawłowska.

 

13-latek po zdarzeniu ukrył motorower w stodole, tam policjanci odnaleźli także quada, którym kierował 12-latek. - Troje nieletnich w obecności rodziców trafiło do mławskiej komendy policji, gdzie przeprowadzono czynności procesowe - zaznaczyła asp. szt. Pawłowska.

Policja apeluje do rodziców

Rzeczniczka mławskiej policji podkreśliła, że szczegółowo ustalane są przebieg i przyczyny zdarzenia oraz okoliczności dotyczące ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Zapowiedziała jednocześnie, iż sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Policja zwraca się z apelem do rodziców o wzmożony nadzór nad dziećmi. - Małoletni, jeżdżący motorowerami czy quadami to poważne zagrożenie, nie tylko dla nich samych, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Brak nadzoru, odpowiedzialności i rozsądku ze strony dorosłych może doprowadzić do tragedii  - oświadczyła asp. szt. Pawłowska.

 

- Mławska policja apeluje o przekazywanie informacji na temat małoletnich osób, poruszających się pojazdami bez uprawnień po drodze i zapowiada surowe restrykcje - dodała rzeczniczka tej jednostki.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie