Wojna w Ukrainie. Mariupol. Separatyści zabili funkcjonariusza. Zdjęcia zwłok wysłali matce

Świat
Wojna w Ukrainie. Mariupol. Separatyści zabili funkcjonariusza. Zdjęcia zwłok wysłali matce
PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY; Telegram/УНИАН - новости Украины | война с Россией | новини України | війна з Росією
Zabili syna kobiety. Przesłali jej zdjęcia

Matka funkcjonariusza Gwardii Narodowej Ukrainy, który bronił Mariupola, a później trafił do niewoli przeciwnika, otrzymała zdjęcie, na którym widać zwłoki syna - podaje w sobotę portal Hromadske. Za śmierć mężczyzny prawdopodobnie odpowiedzialni są bojownicy z Donieckiej Republiki Ludowej.

"Wojskowy z Mariupola opowiedział nam, że matka funkcjonariusza Gwardii Narodowej, który bronił miasta i trafił do niewoli okupantów, otrzymała zdjęcie martwego syna" - pisze Hromadske.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zatrzymano kolaborantów, którzy strzelali do cywilów

 

Serwis dodaje, że wojskowy trafił do niewoli w okolicach 19-20 kwietnia. Bojownicy tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) opublikowali propagandowe nagranie z jego udziałem, w którym mówili o "gwarancji ochrony życia i realizacji międzynarodowych przepisów dotyczących traktowania jeńców wojennych".

"Zadzwonili do niej z DRL i powiedzieli, że syn nie żyje"

"A później jego matka opowiedziała, że zadzwonili do niej z tzw. DRL i powiedzieli, że jej syn nie żyje. Następnie wysłali jej zdjęcie z ciałem mężczyzny" - czytamy.

 

Agencja Unian opublikowała zdjęcia, które otrzymała kobieta. Są zbyt drastyczne i nie zdecydowaliśmy się na ich publikacje.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie