Rosja. Pożar dużej elektrowni GRES-2 na wyspie Sachalin. Przyczyną wybuch turbogeneratora

Świat
Rosja. Pożar dużej elektrowni GRES-2 na wyspie Sachalin. Przyczyną wybuch turbogeneratora
YouTube/Другой Сахалин
Jak wyjaśniają lokalne media, na początku doszło do pożaru jednego turbogeneratora

W sobotę rano wybuchł pożar dużej elektrownia GRES-2 w wiosce Ilijinskoje na rosyjskiej wyspie Sachalin. Na miejscu pracowało pięć wozów strażackich. Na ten moment nie ma informacji o ofiarach - informują lokalne media, powołując się na gubernatora obwodu sachalińskiego, Waleriego Limarenkę.

Rosyjskie media poinformowały, że w elektrowni cieplnej GRES-2 na rosyjskiej wyspie Sachalin doszło do eksplozji. Z relacji pracowników wynika, że najpierw słyszalny był huk. Potem w budynku pojawił się dym.

 


Jak wyjaśniają lokalne media, na początku doszło do pożaru jednego turbogeneratora. Następnie, płomienie ognia zaczęły trawić także dach elektrowni. Na nagraniach krążących w internecie widać, jak kłęby czarnego dymu unoszą się nad płonącym obiektem.

 


Na miejsce przyjechało pięć wozów strażackich. Ludzie ewakuowali się na własną rękę. Na ten moment nie ma informacji o ofiarach - podały w sobotę media, powołując się na gubernatora obwodu sachalińskiego, Waleriego Limarenkę.


Lokalne Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych twierdzi, że 30 pracownikom udało się bezpiecznie ewakuować z płonącego gmachu.
Jak podaje ukraiński portal Suspilne, władze obwodu poinformowały o ugaszeniu pożaru.

nb / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie