Rzeszów: zabójstw 18-letniej Natalii. Jej chłopak odpowie przed sądem

Polska
Rzeszów: zabójstw 18-letniej Natalii. Jej chłopak odpowie przed sądem
Polsat News

21-letni Norbert Z. odpowie przed sądem za dziewięć przestępstw, w tym zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, swojej 18-letniej dziewczyny oraz za znęcanie się nad nią. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie został w piątek skierowany do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Jak poinformował prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która sporządziła akt oskarżenia, Norbertowi Z., mieszkańcowi Bielska-Białej, zarzucono dokonanie dziewięciu przestępstw.

 

Najpoważniejszym z nich jest zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie 18-letniej Natalii J. – dziewczyny Norberta.

 

Za ten czyn Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, albo karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywotniego więzienia.

Motywem miała być chorobliwa zazdrość

- Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że zabójstwo pokrzywdzonej było uprzednio zaplanowane, a motywem działania oskarżonego była chorobliwa zazdrość – zaznaczył rzecznik prokuratury.

 

Norbert Z. odpowie też za znęcanie się nad Natalią J. psychiczne i fizyczne, a także za przywłaszczenie powierzonych mu rzeczy, oszustwa i wyłudzenia kredytów oraz za podszywanie się pod tożsamość innej osoby w celu uzyskania kredytu.

zdr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie