Wojna w Ukrainie. Rosjanie wykorzystują delfiny do operacji wojskowych

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie wykorzystują delfiny do operacji wojskowych
Twitter/@CovertShores
Rosjanie umieścili delfiny w bazie morskiej w Sewastopolu, na zaanektowanym Krymie

Analityk amerykańskiej organizacji non-profit, US Naval Institute (USNI) przeanalizował zdjęcia satelitarne rosyjskiej bazy morskiej w Sewastopolu i odkrył na nich dwie zagrody z delfinami. Mają one być przeszkolone do operacji wojskowych. Zagrody pojawiły się w lutym, gdy rozpoczęła się wojna w Ukrainie.

O delfinach napisał również rumuński dzienniki "Ziare". Ich obecność potwierdziły wykonane w ostatnim czasie przez Amerykanów zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości, widoczne m.in. tutaj

 

Jako pierwszy zagrody odkrył jednak analityk USNI.

 

 

Zwierzęta te mają być według ekspertów wojskowych przygotowane do działań służących ochronie rosyjskiej floty przed ewentualnym atakiem okrętów podwodnych wroga.

 

ZOBACZ: Zginęły żółwie morskie, delfiny i wieloryby. Rosyjski kapitan przed sądem

 

Media w Rumunii odnotowują, że delfiny wyposażone w uprzęże z kamerami monitorującymi mogą być pomocne nie tylko w obronie marynarki wojennej, ale też w wydobywaniu przedmiotów lub w celu odstraszania nurków przeciwnika.

 

"Ziare" przypomniał, że Rosja w przeszłości już trenowała delfiny do celów militarnych i dodał, że w 2013 r. znaczna liczba tych okazów opuściła szkolenia na Morzu Czarnym, "prawdopodobnie z powodu udania się na gody".

 

ml / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie