Jest nowy projekt rozporządzenia. Wiadomo gdzie nadal trzeba będzie nosić maseczki

Polska
Jest nowy projekt rozporządzenia. Wiadomo gdzie nadal trzeba będzie nosić maseczki
PAP/Zbigniew Meissner
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Na rządowych stronach pojawił projekt nowego rozporządzenia Rady Ministrów. Zawiera informacje, w którym miejscach będzie trzeba nosić maseczki do 31 maja. Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką zostanie utrzymany w aptekach, przychodniach i w szpitalach.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano w czwartek projekt nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Został skierowany do podpisu premiera.

 

Przesądzono w nim m.in., że obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie przedłużony do 31 maja 2022 r.

 

ZOBACZ: Włochy. Immunolog twierdzi, że pandemia dobiega końca

 

W rozporządzeniu utrzymano - także do końca maja br. - niektóre dotychczasowe regulacje, m.in. te dotyczące ograniczenia przekraczania koleją granicy polsko-białoruskiej, a także funkcjonowania systemów służących do wymiany informacji związanych z działaniami podejmowanymi w celu zapobiegania oraz przeciwdziałania następstwom wystąpienia epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

jk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie