Wojna w Ukrainie. Resort obrony: wojska rosyjskie nasilają ofensywę

Świat
Wojna w Ukrainie. Resort obrony: wojska rosyjskie nasilają ofensywę
PAP/Alena Solomonova
Zniszczony budynek administracji regionalnej w Mikołajowie

Wojska rosyjskie nasilają ofensywę w Ukrainie, praktycznie na wszystkich kierunkach agresor prowadzi intensywny ostrzał – poinformował w środę rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzjanyk.

- Przeciwnik prowadzi operację ofensywną we wschodniej strefie operacyjnej. Jego zasadniczym celem pozostaje przejęcie pełnej kontroli nad terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego, a także zapewnienie stabilnego korytarza lądowego do okupowanego terytorium Krymu – oświadczył Motuzjanyk na briefingu.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. SBU wykryła szpiega zbierającego informacje o siłach powietrznych

 

Według niego siły rosyjskie są najaktywniejsze na kierunku charkowskim i donieckim, gdzie szykowane są do walki dodatkowe pododdziały, ale na całym terytorium Ukrainy nie ustają ataki rakietowe i bombowe na obiekty wojskowe i cywilne.

Spodziewane zaostrzenie walk

Resort obrony spodziewa się zaostrzenie walk na kierunku krzyworoskim i mikołajowskim, gdyż siłom rosyjskim zależy na zajęciu obwodu chersońskiego na południu kraju w jego administracyjnych granicach.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Ministerstwo Obrony Rosji grozi Wielkiej Brytanii

 

Wcześniej o możliwości ofensywy na Krzywy Róg mówił mer tego miasta Ołeksandr Wiłkuł. Powiedział, że wokół Krzywego Rogu są już przygotowane głębokie okopy i wielostopniowe umocnienia.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie