Wielkopolskie. W skrzynkach z pomarańczami policjanci znaleźli narkotyki

Polska
Wielkopolskie. W skrzynkach z pomarańczami policjanci znaleźli narkotyki
Centralne Biuro Śledcze Policji
Narkotyki warte milion złotych znalezione w skrzynkach z owocami

Policjanci z Poznania i Leszna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili 36 kg marihuany. Narkotyki były schowane w skrzynkach z pomarańczami i transportowane samochodem dostawczym.

Jak poinformował w środę Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu, mieszkańcy województwa śląskiego zostali tymczasowo aresztowani, grozi im do 10 lat więzienia. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to ponad milion złotych.

Marihuana ukryta w skrzynkach z owocami

Zatrzymania miały miejsce na początku kwietnia, policja ujawniła sprawę dopiero teraz.

 

ZOBACZ: Małopolska. Przejęta broń i narkotyki. Zatrzymanie członków zorganizowanej grupy przestępczej

 

- W ramach realizacji, podczas kontroli drogowej dostawczego busa w okolicach Leszna, policjanci znaleźli w części ładunkowej skrzynie z pomarańczami. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Jednak w wielu ze skrzynek, pod owocami była ukryta marihuana w hermetycznych workach – podał Święcichowski.

 

Centralne Biuro Śledcze Policji

 Podejrzani przebywają w areszcie

Zatrzymani mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 34 i 47 lat usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: CBŚP rozbiło gang przemycający narkotyki w przesyłkach kurierskich do USA i Anglii

 

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie. 

Udaremniony przemyt marihuany w pomarańczach - sprawa z Bełchatowa

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinspektor Iwona Jurkiewicz poinformowała , że policjanci z lubelskiego CBŚP ustalili, że z Hiszpanii do Polski przemycana jest duża ilość marihuany.

- Jak się okazało, narkotyk został ukryty na naczepie samochodu ciężarowego wśród owoców cytrusowych - podkreśliła policjantka.

 

- W okolicach Bełchatowa w woj. łódzkim policjanci CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który zgodnie z dokumentacją przewoził pomarańcze z Hiszpanii do Polski - zaznaczyła.

 

Rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek przekazała, że do działań policjantów przyłączyli się funkcjonariusze z łódzkiej KAS. Podczas przeprowadzonego wspólnie przeszukania znaleźli na naczepie ciężarówki hermetycznie zapakowane worki foliowe z marihuaną.

Przemyt na wysoką skalę - 177 kg marihuany o wartości 7 mln zł

- Podczas akcji zabezpieczono 177 kg marihuany wartej ponad 7 mln zł. Z takiej ilości narkotyku można by uzyskać ponad 170 tys. działek dilerskich - powiedziała Anita Wielanek.

 

ZOBACZ: Kraków. Poszukiwany "czerwoną notą" za przemyt kokainy i pranie pieniędzy wpadł na lotnisku

 

Zatrzymany do sprawy kierowca ciężarówki został doprowadzony do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

 

- Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani

- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Lublinie w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie - dodała PK.

 

Za zarzucane czyny może grozić do 15 lat więzienia. 

nat / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie