Gala MMA-VIP w Wieluniu odwołana. "Umowa została rozwiązana"

Polska
Gala MMA-VIP w Wieluniu odwołana. "Umowa została rozwiązana"
East News/MARZENA BUGALA POLSKA PRESS

Burmistrz Wielunia (woj. łódzkie) Paweł Okrasa poinformował, że umowa ws. promowanej przez byłego gangstera gali MMA w tym mieście, została rozwiązana. "Podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy na wynajęcie hali WOSIR na organizację gali za porozumieniem stron" - poinformowano w mediach społecznościowych.

W piątek burmistrz Wielunia Paweł Okrasa poinformował, że jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze tego samego dnia nastąpi rozwiązanie umowy na organizację gali MMA w hali w Wieluniu. 

 

Widowisko z udziałem zawodników rozmaitych sztuk walki miało się odbyć w tym mieście na początku marca. Promował ją Andrzej Zieliński ps. Słowik - były szef tzw. mafii pruszkowskiej.

 

Gala, którą organizuje Marcin Najman, miała się odbyć w Kielcach, ale miasto się wycofało z organizacji. Ostatecznie, pomimo sprzeciwu radnych z Wielunia, burmistrz miasta Paweł Okrasa do piątkowego popołudnia informował media, że umowa wynajmu hali na tę imprezę została zawarta i nie można się z niej wycofać. Kilka godzin później zmienił jednak zdanie i poinformował, że rozważa rozwiązanie umowy. 

"Decyzja o rozwiązaniu umowy"

- Sprawa może być rozwiązana jeszcze w piątek wieczorem z korzyścią dla wszystkich stron - powiedział Okrasa. - Nie wykluczam rozwiązania umowy z organizatorami gali MMA w Wieluniu - dodał burmistrz. Nie ukrywał, że zmiana decyzji ma związek z bezpieczeństwem jego rodziny i dobrem miasta.

 

- Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny - podkreślił Okrasa.

 

W piątek wieczorem na profilu miasta Wieluń na Facebooku pojawiło się oświadczenie burmistrza, w którym poinformował o rozwiązaniu umowy. 

 

"W związku z bezpardonowym atakiem na moich najbliższych oraz po licznych rozmowach z moimi współpracownikami, radnymi klubu 'Łączy nas Wieluń' oraz mieszkańcami gminy Wieluń, którzy wyrazili negatywną opinię co do organizacji gali MMA-VIP-4, po konsultacji z Panem Marcinem Najmanem podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy na wynajęcie hali WOSIR na organizację gali za porozumieniem stron" - czytamy. 

 

Oświadczenie wojewody

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał w piątek oświadczenie w sprawie planowanej gali MMA w Wieluniu skierowane do burmistrza miasta.

 

"Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera, a z takim przypadkiem mamy do czynienia w ramach gali MMA w Wieluniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji czy relatywizacji" - napisał wojewoda.

 

"Decyzja o udostępnieniu hali sportowej należącej do Wielunia w celu organizacji wydarzenia promującego osoby z prawomocnymi wyrokami za kierowanie grupą przestępczą i aktualnie będącymi w zainteresowaniu prokuratury stanowi nie tylko ewenement w skali całego kraju, ale dodatkowo kompromituje zwolenników tej inicjatywy, miasto Wieluń oraz psuje renomę całego województwa łódzkiego" - podkreślił Bocheński.

 

 

 

dk/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie