Wojna Rosja-Ukraina. Wołodymyr Zełenski: wyzwolenie naszej ziemi jest tylko kwestią czasu

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Wołodymyr Zełenski: wyzwolenie naszej ziemi jest tylko kwestią czasu
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Nie ma wątpliwości, że wyzwolenie naszej ziemi jest tylko kwestią czasu - powiedział w poniedziałek wieczorem w wideo na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski stwierdził, że do tej pory spod rosyjskiej okupacji wyzwolonych zostało już 931 miejscowości, i choć wiele miast i mniejszych miejscowości znajduje się pod czasową kontrolą armii rosyjskiej, to "wyzwolenie naszej ziemi jest tylko kwestią czasu".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. 62. dzień rosyjskiej inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

 

"Dzięki odwadze i mądrości naszych obrońców, dzięki odwadze wszystkich ukraińskich mężczyzn i kobiet, nasze państwo jest prawdziwym symbolem walki o wolność" - mówił Zełenski.

 

O zagrożeniu konfliktem nuklearnym informował szef MSZ Rosji Sergiej Ławrow. Więcej na ten temat tutaj.

 

 

"Ukraińscy mężczyźni i kobiety wykazali się prawdziwą masową gotowością do obrony Ukrainy. W każdym wieku, w każdym stanie majątkowym, z każdym wykształceniem – wszyscy w równym stopniu walczyli o państwo" - podkreślał ukraiński prezydent.

 

ZOBACZ: Ukraina. Władze: od początku wojny zginęło siedmioro dziennikarzy, 15 zaginęło

 

"Nawet teraz, gdy Rosja wciąż próbuje przejąć nasze terytorium, pokazujemy, że damy wolnej Ukrainie więcej możliwości rozwoju niż Rosja może dać nie tylko okupowanej części naszego kraju, ale także własnemu terytorium, własnemu państwu" - mówił Zełenski.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie