Wojna Rosja-Ukraina. Sergiej Ławrow: ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego jest realne

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Sergiej Ławrow: ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego jest realne
PAP/EPA/RUSSIAN FOREIGN AFFAIRS MINISTRY / HANDOUT
Minister spraw zagranicznych Rosji Sergiej Ławrow

Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez agencję Reuters. Dodał, że Moskwa opowiada się za zmniejszeniem tego zagrożenia.

- Obecnie ryzyko jest znaczne. Nie chciałbym sztucznie go wyolbrzymiać, choć wielu by tego chciało, ale niebezpieczeństwo jest poważne, realne i nie wolno nam go lekceważyć - powiedział w poniedziałek Ławrow.

USA ostrzegają Putina

Portal Ukraińska Prawda przypomina, że w piątek podsekretarz stanu USA Victoria Nuland stwierdziła, że Stany Zjednoczone nie wykluczają użycia broni jądrowej przez Rosję, dlatego ostrzegają prezydenta Rosji Władimira Putina, że ten krok będzie miał dla niego i Rosji absolutnie katastrofalne skutki.

 

Ukraińska Prawda pisze, że w wywiadzie dla rosyjskiej państwowej telewizji Ławrow zasugerował także, iż wojna rosyjsko-ukraińska zakończy się prawdopodobnie podpisaniem porozumienia, ale wszystko będzie zależało od przebiegu działań wojennych.

 

ZOBACZ: Siergiej Ławrow: rosyjscy dyplomaci nie powinni sami wychodzić na miasto

 

"Jak w każdej sytuacji użycia sił zbrojnych, oczywiście wszystko skończy się porozumieniem, ale jego parametry zostaną określone przez kolejne etapy działań wojennych. To rzeczywistość uwarunkuje to porozumienie" - powiedział Ławrow.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie