Małopolskie: 16-latka porysowała samochody. Straty na ponad 20 tys. zł

Polska
Małopolskie: 16-latka porysowała samochody. Straty na ponad 20 tys. zł
Pixabay

16-latka, która porysowała kamieniami kilkanaście samochodów została zatrzymana przez policjantów na terenie powiatu myślenickiego (małopolskie). Jak tłumaczyła, pojazdy tarasowały jej przejście. Szkody wyceniono na ponad 20 tys. zł.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował we wtorek, że nastolatka została ujęta na gorącym uczynku przez właściciela jednego z uszkodzonych pojazdów. Siedząc w swoim samochodzie zobaczył on nadchodzącą młodą dziewczynę, a następnie usłyszał dźwięk obcierania karoserii.

Dziewczyna uszkodziła 14 samochodów

- Gdy wyszedł, spostrzegł, że wzdłuż boku samochodu jest długa rysa na lakierze, obejmująca dwoje drzwi. Wówczas zwrócił uwagę na będącą już w oddali nastolatkę. Ta, na jego oczach podniosła z ziemi kamień i zarysowała kolejny samochód - relacjonował Gleń.

 

ZOBACZ: 18 mandatów na ponad 5 tysięcy złotych. Kierowca tira złamał przepisy

 

Według niego kierowca ujął uciekającą 16-latkę, gdy zawróciła po upuszczony telefon. Następnie poinformował o zajściu policję, która zatrzymała dziewczynę.

 

Myśleniccy policjanci ustalili, że 16-latka rysowaniem karoserii pojazdów zajmowała się już wcześniej. Łącznie przyznała się do uszkodzenia w ten sposób 14 samochodów osobowych, które - jak wyjaśniła – tarasowały jej przejście. Straty oszacowano na ponad 21 tysięcy zł.

 

- Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia zajmie się sąd rodzinny a opiekunowie pokryją straty - zapowiedział rzecznik.

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie