Wojna. Ministerstwo obrony Ukrainy: Rosja skoncentrowała na Morzu Czarnym 58 pocisków manewrujących

Świat
Wojna. Ministerstwo obrony Ukrainy: Rosja skoncentrowała na Morzu Czarnym 58 pocisków manewrujących
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Defense Ministry of Russian Federation
Ćwiczenia desantowe rosyjskiej floty czarnomorskiej w ramach połączonych ćwiczeń wojskowych u wybrzeży Półwyspu Krymskiego

Na Morzu Czarnym znajduje się osiem rosyjskich okrętów uzbrojonych w 58 pocisków manewrujących - poinformował w poniedziałek rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzjanyk, powołując się na dane ukraińskiego wywiadu.

Według informacji naszego wywiadu na Morzu Czarnym znajduje się obecnie osiem rosyjskich okrętów uzbrojonych w pociski manewrujące. Ich łączna salwa to obecnie 58 pocisków - powiedział rzecznik resortu obrony.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Prezydent Biden nominował Bridget Brink na stanowisko ambasadora w Kijowie

 

Motuzjanyk dodał, że rosyjskie grupy morskie na Morzach Czarnym i Azowskim nadal kontrolują obszar działań wojennych, prowadzą rozpoznanie i zapewniają wsparcie ogniowe swoim wojskom na lądzie.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanie chcą "wykurzyć" ludzi z Azowstalu? "Rozpylacze z bronią chemiczną"

 

W niedzielę rzecznik ministerstwa obrony informował, że w Czarnomorskiej Strefie Operacyjnej istnieje zagrożenie atakiem na wybrzeże Ukrainy wrogiej grupy morskiej, składającej się z około 20 okrętów nawodnych i podwodnych, wyposażonych w pociski manewrujące Kalibr.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie