Wojna w Ukrainie. Ukraiński wywiad: Rosja przygotowuje się do wielkiej ofensywy w Donbasie

Świat
Wojna w Ukrainie. Ukraiński wywiad: Rosja przygotowuje się do wielkiej ofensywy w Donbasie
facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine
Sztab Generalny Ukrainy: Rosja straciła już około 21,6 tys. żołnierzy

Rosja zakończyła przegrupowanie wojsk i przygotowuje się do wielkiej ofensywy w Donbasie - twierdzi ukraiński wywiad. Minionej doby ukraińskie wojska odparły osiem rosyjskich ataków w obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie Ukrainy, zniszczyły dziewięć czołgów i ponad 30 sztuk innego sprzętu wroga – podała w sobotę agencja Ukrinform, cytując ukraińską Operację Sił Połączonych.

Ukraiński wywiad przekazał, że rosyjski okupant kończy przegrupowanie wojsk i przygotowuje się do "akcji na dużą skalę".
 
 
"Rosyjska armia kończy na dziś przegrupowanie wojsk i próbuje zidentyfikować najbardziej narażone miejsca Sił Zbrojnych Ukrainy, aby rozpocząć atak na szeroką skalę na obszarze operacyjnym Doniecka" - wynika z raportu. 
 
 
"Przeciwnik kończy przegrupowanie wojsk. Wszystkie grupy batalionowo-taktyczne, które do tej pory były skoncentrowane na terytorium Białorusi, w pobliżu naszych północnych granic, zmierzają teraz w kierunku wschodniej Ukrainy. Po drugie przeciwnik teraz we wszystkich kierunkach próbuje zidentyfikować najbardziej narażone miejsca Sił Zbrojnych Ukrainy, aby rozpocząć dalsze działania na szeroką skalę - poinformował Vadim Skibitski, przedstawiciel wywiadu. 

Ukraińska armia: odparto kolejne osiem rosyjskich ataków w Donbasie

Minionej doby ukraińskie wojska odparły osiem rosyjskich ataków w obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie Ukrainy, zniszczyły dziewięć czołgów i ponad 30 sztuk innego sprzętu wroga – podała w sobotę agencja Ukrinform, cytując ukraińską Operację Sił Połączonych.

W komunikacie napisano, że ukraińscy obrońcy zniszczyli dziewięć czołgów, trzy systemy artyleryjskie, 18 pojazdów opancerzonych i 13 innych pojazdów wojskowych, jeden wóz bojowy i jedną cysternę z paliwem, a także cztery drony Orlan-10.

 

 

Według ekspertów Rosja skupia się obecnie głównie na próbach opanowania obwodów ługańskiego i donieckiego. Ukraińscy urzędnicy informowali, że spodziewają się w nadchodzących dniach wielkiej bitwy o Donbas.

 
 
 
msl/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie