Wojna w Ukrainie. Ostrzał dzielnic mieszkalnych obwodu ługańskiego. "Szturmują wolne miasta"

Świat
Wojna w Ukrainie. Ostrzał dzielnic mieszkalnych obwodu ługańskiego. "Szturmują wolne miasta"
facebook.com/sergey.gaidai.loga
W wyniku ostrzału dzielnic mieszkalnych Popasnej i Rubiżnego uszkodzone zostały trzy obiekty mieszkalne

Wskutek ostrzałów dzielnic mieszkalnych Popasnej i Rubiżnego uszkodzone zostały trzy obiekty mieszkalne. Zginęły dwie osoby, jedna została ranna - przekazał gubernator obwodu ługańskiej Serhij Hajdaj.

"Szturmują wolne miasta obwodu ługańskiego. W wyniku ostrzału artyleryjskiego w Popasnej zginęło dwóch cywilów, a jeden został ranny. Wróg kroczy wzdłuż całej linii starcia i skupia siły na akcjach ofensywnych w kierunku Siewierodoniecka, intensywnie ostrzeliwując nasze wojska" - przekazał Hajdaj.
 
 
 
Dodał, że w Donbasie w piątek odparto osiem szturmów wroga, zniszczono dziewięć czołgów, osiemnaście jednostek opancerzonych i trzynaście pojazdów, tankowiec paliwowy. 
 
 
"W wyniku ostrzału dzielnic mieszkalnych Popasnej i Rubiżnego uszkodzone zostały trzy obiekty mieszkalne. W Popasnej bezpośrednio na ulicy zginęły dwie osoby, a jedna została ranna" - zaznaczył.

Brytyjski resort obrony: Siły rosyjskie nie poczyniły istotnych postępów

W ciągu minionej doby siły rosyjskie nie poczyniły istotnych postępów, mimo nasilenia działań wojennych. Ani lotnictwo wojskowe ani marynarka Rosji nie ustanowiły kontroli nad atakowanymi obszarami - przekazało w sobotę rano brytyjskie ministerstwo obrony.

 

Mimo deklaracji Moskwy, która ogłosiła, że jej siły przejęły Mariupol, w mieście toczą się nadal ciężkie walki i ograniczają one postępy ofensywy wroga w regionie Donbasu - poinformował brytyjski resort na Twitterze, w codziennym komunikacie opartym na ustaleniach wywiadu.

 

Kontrataki sił ukraińskich skutecznie spowalniają ofensywę Rosji, a lotnictwo i marynarka wojenna Ukrainy efektywnie bronią atakowanych obszarów - ocenia brytyjskie ministerstwo.

 

W piątek wieczorem resort podał, że rosyjskie dowództwo najwyraźniej zrozumiało, że dotychczasowe operacje nie idą zgodnie z planem, ale zmiana taktyki wymaga czasu, toteż Rosja będzie w najbliższym czasie polegać na bombardowaniach jako sposobie tłumienia ukraińskiego oporu.

msl / PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie