Wojna Rosja-Ukraina. Atak rakietowy na Odessę. Zginęło sześć osób, a 18 zostało rannych

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Atak rakietowy na Odessę. Zginęło sześć osób, a 18 zostało rannych
Twitter/Podolyak_M
Rosjanie zaatakowali Odessę

Dwie rakiety uderzyły w sobotę w obiekt wojskowy i dwie kolejne w budynki mieszkalne w ukraińskim mieście portowym Odessa - poinformował Reuters. Jeden z pocisków uderzył w 15-piętrowy budynek mieszkalny, wywołując pożar. Rosyjskie ministerstwo obrony skomentowało to zdarzenie.

Rakieta uderzyła w sobotę w infrastrukturę miejską w ukraińskim mieście portowym Odessa - poinformowały lokalne władze, cytowane przez Reutersa.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Wojska rosyjskie przeprowadziły pięć ataków rakietowych na Lwów

 

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że ostrzał rakietowy zniszczył terminal logistyczny w Odessie, gdzie przechowywana była duża liczba broni dostarczonej przez Stany Zjednoczone i kraje europejskie - podaje Tass, cytowana przez Reutersa.

Zginęło sześć osób, w tym niemowlę

"Odessa została uderzona rakietą. Infrastruktura została trafiona" – czytamy w oświadczeniu. Agencja Reutera przekazała, iż "dwie rosyjskie rakiety trafiły w obiekt wojskowy, a kolejne dwie w budynki mieszkalne". "Obrona powietrzna była w stanie zniszczyć dwa inne pociski, które również były wycelowane w miasto" czytamy w internetowym oświadczeniu.

 

 

- W ostrzale rakietowym na Odessę zginęło sześć osób, a 18 zostało rannych - informuje Reuters. Wśród zabitych jest trzymiesięczne niemowlę.

 

Wcześniej szef biura prezydenta Andrij Jermak poinformował o pięciu zabitych i 18 rannych. Zaznaczył jednak, że bilans może wzrosnąć. "Niczego świętego. Absolutnie. Zło będzie ukarane" - napisał.

 

Kułeba: jedynym celem ataków rosyjskich rakiet na Odessę jest terror

"Jedynym celem ataków rosyjskich rakiet na Odessę jest terror. Rosja musi zostać wyznaczona na państwowego sponsora terroryzmu i odpowiednio potraktowana. Bez biznesu, bez kontaktów, bez projektów kulturalnych. Potrzebujemy muru między cywilizacją a barbarzyńcami atakującymi pokojowe miasta rakietami" - napisał na Twitterze Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy.

 

 

Z kolei Euromaidan Press informuje, że jeden z pocisków "raszystów" wleciał do kompleksu mieszkalnego. Kilka mieszkań zostało zniszczonych, okna w domach zostały wybite przez falę uderzeniową, a kilka samochodów spłonęło na podwórku" - napisano na Twitterze.

Dziennikarz Tim White informuje, że doszło do co najmniej czterech eksplozji. "Doniesiono o kolejnych, ale niektóre wydają się być pociskami przechwyconymi przez obronę powietrzną" - pisze na Twitterze.

 

aml/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie