Mazowieckie. Rozbój na obywatelce Ukrainy. 46-latek groził jej przedmiotem przypominającym broń

Polska
Mazowieckie. Rozbój na obywatelce Ukrainy. 46-latek groził jej przedmiotem przypominającym broń
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Sprawca rozboju był już wielokrotnie karany

46-latek z Szydłowca (woj. mazowieckie) trafił do aresztu po tym, jak zażądał pieniędzy od 64-letniej obywatelki Ukrainy i groził jej przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło we wtorek rano w Szydłowcu.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Ukraińska armia odparła dwa ataki Rosjan na południu kraju

 

46-latek wszedł do mieszkania, w którym przebywała 64-letnia obywatelka Ukrainy.

 

- Mężczyzna zażądał pieniędzy i groził kobiecie śmiercią, posługując się przedmiotem przypominającym broń – powiedziała rzeczniczka. Kiedy okazało się, że pokrzywdzona nie ma gotówki, zabrał jej pendrive.

Sprawca był już karany, grozi mu do 15 lat więzienia

Policjanci w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali sprawcę. Znaleźli przy nim atrapę broni i skradziony przedmiot. Podczas wykonywania czynności procesowych pokrzywdzona rozpoznała 46-latka i potwierdziła, że to on jej groził.

 

ZOBACZ: Boris Johnson: ukraińscy żołnierze są szkoleni w Wielkiej Brytanii i w Polsce

 

Sąd Rejonowy w Szydłowcu na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Mieszkaniec Szydłowca będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy; w przeszłości był już wielokrotnie karany. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.

nat/grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie