Wojna w Ukrainie. W Kijowie ustawiają się kolejki po znaczek z zatopionym okrętem Moskwa

Świat
Wojna w Ukrainie. W Kijowie ustawiają się kolejki po znaczek z zatopionym okrętem Moskwa
Twitter/Ministerstwo Obrony Ukrainy
Znaczek pocztowy, po który ustawiają się kolejki chętnych

Przed pocztami w centrum Kijowa ustawiają się w środę kilkusetmetrowe kolejki osób, chcących kupić znaczek z zatopionym rosyjskim okrętem wojennym Moskwa. - To symbol i punkt zwrotny wojny, po którym chcemy mieć pamiątkę - powiedział jeden z oczekujących.

- Zatonięcie tego rosyjskiego okrętu stało się ważnym dla Ukraińców symbolem. To kolejny dowód na to, że wygramy tę wojnę - zaznaczyła oczekująca w kolejce 24-letnia Waleria.

 

 

14 kwietnia ministerstwo obrony Rosji potwierdziło zatonięcie na Morzu Czarnym podczas sztormu krążownika rakietowego Moskwa. Zdaniem strony ukraińskiej okręt został trafiony dwiema rakietami Neptun - wersję tę potwierdziły Stany Zjednoczone. Krążownik uczestniczył m.in. w ataku na ukraińską Wyspę Węży na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

"Idźcie w ch**"

- Czekamy jakieś 30 minut i myślę, że poczekamy jeszcze około dwóch godzin, ale zależy nam, żeby mieć coś materialnego upamiętniającego ten historyczny moment. Poświęcenie jakiejś niewielkiej części naszego dnia to naprawdę mały koszt - powiedziała Ania, stojąca w kolejce razem ze swoim mężem. - Chcemy kupić ich trochę więcej, bo każdy z naszych znajomych chce mieć ten znaczek, nie każdy jednak może wyrwać się z pracy - dodał Iwan.

 

 

Znaczek przedstawia stojącego na brzegu żołnierza pozdrawiającego rosyjski okręt środkowym palcem. - Tak, myślę, że to dobra wiadomość dla Rosjan: idźcie w ch** - powiedział Iwan, cytując wszechobecne na Ukrainie przesłanie do rosyjskich najeźdźców

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie