Watykan: Viktor Orban pojedzie na audiencję do papieża

Świat
Watykan: Viktor Orban pojedzie na audiencję do papieża
Flickr/EPP

Premier Węgier Viktor Orban pojedzie w czwartek z oficjalną wizytą do Watykanu, gdzie zostanie przyjęty przez papieża Franciszka na prywatnej audiencji – poinformował w środę rzecznik szefa rządu Bertalan Havasi. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta Orbana po wygranych przez jego konserwatywny Fidesz wyborach parlamentarnych.

Premier Węgier Viktor Orban zostanie w czwartek przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka - poinformował w środę Watykan. Franciszek i szef węgierskiego rządu widzieli się we wrześniu zeszłego roku w Budapeszcie podczas krótkiej papieskiej wizyty z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

 

Watykan przekazał dziennikarzom, że audiencja rozpocznie się o godz. 11:00.

 

ZOBACZ: Rosja: fałszywa teściowa Zełenskiego. Kuriozalne "śledztwo" dziennikarzy

 

Będzie to pierwsza oficjalna wizyta Orbana po wygranych przez jego konserwatywne ugrupowanie Fidesz wyborach parlamentarnych z 3 kwietnia. Będzie to też pierwsza indywidualna, oficjalna wizyta w Watykanie u papieża Franciszka.

 

W wyborach parlamentarnych rządząca koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej uzyskała ponad 54 proc. głosów i zdobyła 135 mandatów w 199-osobowym parlamencie. 

zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie