Wojna w Ukrainie. Siergiej Szojgu zabrał głos. Rosyjski minister obrony "ujawnia" plany Zachodu

Świat
Wojna w Ukrainie. Siergiej Szojgu zabrał głos. Rosyjski minister obrony "ujawnia" plany Zachodu
PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE
Siergiej Szojgu miał powiedzieć, że kraje Zachodu "robią wszystko, by przeciągnąć rosyjską operację specjalną".

Prokremlowska agencja informacyjna TASS zacytowała słowa ministra obrony Federacji Rosyjskiej. Siergiej Szojgu miał powiedzieć, że kraje Zachodu "robią wszystko, by przeciągnąć rosyjską operację specjalną". Szojgu miał też mówić o "podżeganiu Ukrainy" przez kraje zachodnie oraz że wzmożenie dostaw broni "wyraźnie pokazuje" ich zamiary.

- Wzmożenie dostaw zagranicznej broni wyraźnie pokazuje zamiary Zachodu, co do sprowokowania reżimu kijowskiego do walki do ostatniego ukraińskiego żołnierza - miał powiedzieć minister Siergiej Szojgu, którego cytuje prokremlowska agencja TASS.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Siergiej Szojgu publicznie zabrał głos. Oznajmił, jaki jest kolejny cel Rosji


Siergiej Szojgu miał dodać, że Zachód "robi wszystko, by przeciągnąć rosyjską operację specjalną".

Siergiej Szojgu po zawale. Kreml potwierdza

To druga publiczna wypowiedź Siergieja Szojgu od momentu, gdy wyszedł ze szpitala po zawale serca. Informację o kłopotach zdrowotnych ministra potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

 

Wcześniej - od blisko połowy do końca marca - minister obrony Rosji nie zabierał głosu w mediach, co wywołało szereg plotek o jego rzekomym uwięzieniu przez prezydenta Władimira Putina.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Sprzeczne informacje ws. Siergieja Szojgu. Opublikowano zdjęcia ze spotkania

 

Szojgu uciął te domysły 29 marca, gdy zabrał głos w czasie konferencji. - Główne zadania pierwszego etapu specjalnej operacji wojskowej zostały zrealizowane - stwierdził wówczas minister.

 

- Teraz wojska rosyjskie mogą skupić się na realizacji głównego celu, jakim jest wyzwolenie Donbasu - dodał szef resortu. Wkrótce potem rozpoczęło się przegrupowanie Rosjan, którzy wycofali się z okolic Kijowa i skupili znaczne siły w Donbasie.

hlk / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie