Koronawirus w Polsce dzisiaj. Dane Ministerstwa Zdrowia, wtorek 12 kwietnia

Polska
Koronawirus w Polsce dzisiaj. Dane Ministerstwa Zdrowia, wtorek 12 kwietnia
Polsat News
Koronawirus w Polsce dzisiaj. Dane Ministerstwa Zdrowia, wtorek 12 kwietnia

Mamy 1623 nowe przypadki koronawirusa - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 61 osób. Tydzień temu, czyli 5 kwietnia, wykryto 1891 zakażeń SARS-CoV-2.

Mamy 1 623 (w tym 143 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (257), śląskiego (165), lubelskiego (145), dolnośląskiego (135), małopolskiego (127), pomorskiego (118), łódzkiego (96), wielkopolskiego (89),zachodniopomorskiego (84), warmińsko-mazurskiego (68), podkarpackiego (67), kujawsko-pomorskiego (60), podlaskiego (55), lubuskiego (42), świętokrzyskiego (42), opolskiego (39). 34 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 zmarło 14 osób. 47 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 980 220/115 696 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Ile wykonano szczepień?

Minionej doby wykonano 8098 szczepień przeciwko COVID-19.

 

Do tej pory łącznie wykonano  szczepień 54 055 397.

 

Liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 22 385 970.

 

 

W Europie zniesiono większość ograniczeń

Ograniczenia pandemiczne są sukcesywnie znoszone w całej Europie, mimo że w niektórych krajach w marcu odnotowano rekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa. W wielu miejscach pozostał jedynie wymóg noszenia maseczek, np. w Portugalii, Belgii, na Słowacji i na Litwie.

 

Do europejskich krajów bez żadnych niemal koronarestrykcji należą m.in. Holandia, Dania, Słowenia, Islandia, Anglia.

 

W Austrii bary, kluby i miejsca apres-ski (oferujące rozrywkę w ośrodkach narciarskich) mogą wybierać między wprowadzeniem wymogu noszenia masek FFP2/N95, a okazaniem dowodu zaszczepienia bądź przechorowania lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa. To samo dotyczy imprez wewnątrz budynków z ponad 100 uczestnikami.

 

Maseczki FFP2/N95 są ponownie obowiązkowe dla osób powyżej 14. roku życia we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych. Obejmuje to transport publiczny, kolejki linowe i wyciągi narciarskie, wszystkie sklepy, centra kulturalne i rekreacyjne, hotele i restauracje. W Wiedniu wstęp do restauracji, barów, klubów i siłowni możliwy jest tylko za okazaniem dowodu zaczepienia lub przechorowania.

 

W Czechach nadal tylko osoby posiadające zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu, mają wstęp do restauracji i innych obiektów rekreacyjnych. Obowiązek noszenia maseczek FPP2/N95 w transporcie publicznym może zostać zniesiony począwszy od Wielkanocy.

 

ZOBACZ: EMA rekomenduje czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Podaje konkretną grupę

 

W Estonii maseczki muszą nosić osoby w wieku 12 lat i starsze we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo certyfikat covidowy sprawdzany jest przy wejściu do m.in. lokali rozrywkowych, kin, teatrów, spa i na imprezy masowe.

 

We Włoszech planowane jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i w środkach transportu publicznego od 1 maja. Obecnie wejście do kin, teatrów, klubów, na koncerty i inne imprezy wewnątrz pomieszczeń wymaga okazania dowodu zaszczepienia lub wyzdrowienia. Restauracje i imprezy sportowe na zewnątrz są dostępne również dla osób z negatywnym wynikiem testu.

 

W Niemczech, Finlandii, na Litwie, Łotwie i na Węgrzech maseczki wymagane są jedynie w transporcie publicznym i placówkach ochrony zdrowia. Również we Francji maseczki wymagane są jedynie w transporcie publicznym, a kraj ten zniósł obowiązek okazywania paszportu covidowego przy wstępie do większości miejsc i wydarzeń.

 

Greckie plaże są otwarte, ale należy stosować zasady dystansu społecznego. Maseczki należy nosić we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych.

 

W Norwegii, Portugalii, Belgii, Hiszpanii, Szkocji, Rumunii i na Słowacji maseczki są obowiązkowe w miejscach publicznych.

mst/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie