Koronawirus w Polsce dzisiaj. Dane ministerstwa zdrowia, niedziela 10 kwietnia

Polska
Koronawirus w Polsce dzisiaj. Dane ministerstwa zdrowia, niedziela 10 kwietnia
Pixabay
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa

O 440 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Jak dodało, nie zmarł żaden chory na COVID-19. Podana liczba infekcji jest niższa niż tydzień temu, czyli 3 kwietnia. Wówczas resort podał, że wykryto 557 zakażeń SARS-CoV-2.

Nowe przypadki pochodzą ze wszystkich województw: mazowieckiego (92), małopolskiego (38), łódzkiego (32), dolnośląskiego (30), śląskiego (30), lubelskiego (29), podkarpackiego (27), wielkopolskiego (23), świętokrzyskiego (22), zachodniopomorskiego (21), pomorskiego (18), warmińsko-mazurskiego (15), lubuskiego (13), opolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (7).

 

25 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną, a 42 infekcje są powtórne.

 

Sześć osób na kwarantannie, ponad 8 tys. wykonanych testów

Liczba wykrytych infekcji koronawirusem wzrosła 5 978 215. Odnotowano 115 635 zgonów chorych na COVID-19. Wyzdrowiało 5 333 813 osób, w tym 33 ostatniej doby.

 

Na kwarantannie covidowej jest sześć osób. Wykonano 8131 testów.

 

W sumie wykonano 54 044 300 szczepień przeciw COVID-19, z czego 6384 ostatniej doby.

Niedzielski: 95 proc. społeczeństwa ma przeciwciała po szczepieniu lub zachorowaniu

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że 95 proc. społeczeństwa ma przeciwciała nabyte w wyniku szczepienia bądź przechorowania COVID-19.

 

Pytany o przebieg pandemii, powiedział, że dziś "jesteśmy w zupełnie innym czasie". Wskazał też, że pojawiają się nowe leki przeciwko koronawirusowi.

 

ZOBACZ: Syreny w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uruchomiono sygnał

 

Niedzielski dodał przy tym, że może pojawić się nowa mutacja, która będzie stanowić zagrożenie, ale – jak powiedział w Radiu Wrocław – "w tej chwili nie ma takiej perspektywy".

 

- Nie ma żadnej z mutacji, która by była oceniana przez społeczność międzynarodową jako takie ryzyko, które mogłoby przywrócić falę zachorowań – mówił minister.

 

Niedzielski ocenił też, że nie ma zagrożenia epidemicznego w związku z napływem fali uchodźców z Ukrainy. Pytany o rekomendację kolejnej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, zapewnił, że resort opiera się na badaniach i czeka na ocenę, którą wyda EMA.

wka
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie