12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Zełenski: jesteśmy solidarni z naszymi polskimi przyjaciółmi

Świat
12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Zełenski: jesteśmy solidarni z naszymi polskimi przyjaciółmi
PAP/EPA/KIMMO BRANDT
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w niedzielę na Twitterze, że w 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej Ukraina jest "solidarna z polskimi przyjaciółmi". Ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow napisał w komentarzu, że Ukraina "z własnego doświadczenia wie, czym jest ból straty" i jak ważne jest, by w tym momencie mieć wsparcie przyjaciół.

"Dziś czcimy pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, która przed 12 laty zabrała życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i przedstawicieli polskiej elity" - napisał Zełenski na Twitterze.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski: niektóre rodzaje broni dostaliśmy za późno

 

Jak dodał, w tym dniu jesteśmy solidarni z naszymi polskimi przyjaciółmi i sojusznikami, którzy twardo stoją przy Ukrainie przeciwko agresji Federacji Rosyjskiej".

 

Reznikow: znamy ból straty; ważne jest, by mieć wsparcie przyjaciół

"12 lat temu Polska straciła swych najlepszych synów i córki w katastrofie koło Smoleńska" - napisał Reznikow na Twitterze. "Ukraina wie z własnego doświadczenia, czym jest ból straty. I jak ważne jest w takim momencie wsparcie przyjaciela" - podkreślił.

 

ZOBACZ: "Śniadanie Rymanowskiego". Dera: Platforma nie chciała pomnika, obchodów i upamiętnienia katastrofy

 

Zapewnił, że "naszą siłą jest jedność", kończąc wezwaniem po polsku, pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy: "Za wolność naszą i waszą".

 

Cichocki podziękował ministrowi obrony Ukrainy za hołd złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej

Ambasador Polski w Kijowie Bartosz Cichocki podziękował na Twitterze ministrowi obrony Ukrainy Ołeksiejowi Reznikowowi za złożenie hołdu ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem przed pomnikiem Anny Walentynowicz w Kijowie w 12. rocznicę tragedii.

 

"Minister Obrony Narodowej @oleksiireznikov złożył hołd pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem przed pomnikiem Anny Walentynowicz w Kijowie w 12. rocznicę tragedii. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Pański gest, Panie Ministrze!" - napisał na Twitterze Cichocki.

 

 

Zamieścił również film na którym towarzyszy ukraińskiemu ministrowi, gdy ten składa kwiaty pod pomnikiem Anny Walentynowicz w Kijowie.

aml / polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie