Wojna w Ukrainie. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: barszcz przykładem ukraińskiego nazizmu

Świat
Wojna w Ukrainie. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: barszcz przykładem ukraińskiego nazizmu
Twitter/mfa_russia
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa

Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji, oznajmiła, że ukraiński barszcz to przykład ukraińskiego "nazizmu, ksenofobii i wszelkich ekstremizmów. Część komentatorów oceniła, że Zachorowa podczas tego wystąpienia mogła być pijana.

W bełkotliwej wypowiedzi Maria Zacharowa zarzuciła Ukrainie, że tak jak naziści palili książki tak Ukraińcy "zakazywali książek kucharskich", nie chcąc podzielić się przepisem na barszcz.

 

ZOBACZ: Mariupol. Ukraińcy przymusowo wcielani do rosyjskiej armii. Najeźdźcy każą im walczyć

 

- Chcieli, by barszcz należał do tylko do nich, do jednego narodu. To jest tam powszechne. Nie pozwalali, by w jakimkolwiek regionie, jakimkolwiek mieście gospodynie przyrządzały go po swojemu. Nie byli zdolni do kompromisu. I właśnie o tym mówimy - ksenofobii, nazizmie, wszelkiego rodzaju ekstremizmach - oznajmiła Zacharowa.

 

W ten sposób rzeczniczka rosyjskiego MSZ uzasadniała rosyjską agresję na Ukrainę. Kremlowska propaganda przekonuje, że "wyzwala" Ukrainę od nazizmu.

Martynow: Zacharowa absolutnie pijana

Redaktor naczelny "Nowaja gazieta" Kirył Martynow ocenił, że rzeczniczka rosyjskiego MSZ w czasie tego wystąpienia była "najwyraźniej absolutnie pijana".

 

Wystąpienie szybko stało się hitem internetu ze względu zarówno na jego treść, jak i formę.

 

Dodajmy, że 46-letnia Maria Zacharowa swoją funkcję pełni od 2015 roku. "Zasłynęła" m.in. antypolskimi i antysemickimi wypowiedziami.an / Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie