Wojna w Ukrainie. Internauci znaleźli w sieci żołnierza z Buczy. Grozi, że wróci, by dalej mordować

Świat
Wojna w Ukrainie. Internauci znaleźli w sieci żołnierza z Buczy. Grozi, że wróci, by dalej mordować
PAP/EPA/OLEG PETRASYUK/Facebook/Dima Replianchuk

"Jak tylko do was wrócę, poucinam wam głowy" - pisze w sieci 20-letni Rosjanin, którego internauci zidentyfikowali jako jednego z żołnierzy służących w Buczy. W obwodzie kijowskim, w którym leży miasto, Rosjanie dopuścili się mordów na setkach cywilów.

Dmitrij Repliańczuk z ukraińskiego portalu slidstvo.info poinformował na Facebooku, że internauci z Ukrainy odnaleźli w sieci jednego z żołnierzy służących w Buczy. Okazał się nim Michaił Tkacz, 20-latek z Władywostoku.

"Jak tylko do was wrócę, poucinam wam głowy"

Ukraińcy piszą do niego w sieci, że "jest katem i okupantem". "Jak tylko do was wrócę, poucinam wam głowy" - grozi w swoich wpisach rosyjski żołnierz.

 

Dziennikarz podkreśla, że nie są to wpisy prezydenta Rosji Władimira Putina, ani ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, tylko 20-letniego chłopaka, który niedawno skończył szkołę.

 

20-latek - jak podaje dziennikarz - chce "zniszczyć Ukraińców", aby obalić rząd, by Ukraina nie wstąpiła do NATO, by nie było Ameryki.

 

Zbrodnia w Buczy

Według danych ukraińskiego wywiadu w okupacji Buczy, Irpienia i Hostomla w obwodzie kijowskim brali udział członkowie 155. brygady piechoty morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Rosjanie zabili tam setki cywilów.

 

"Średnio co trzeci rosyjski wojskowy z 155. Brygady Piechoty Morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej walczył w Syrii, broniąc reżimu Baszara el-Asada" - czytamy w materiale ukraińskiego portalu.

 

ZOBACZ: Ukraina. Media: dwie niepełnoletnie siostry zgwałcone przez rosyjskich żołnierzy koło Iwankowa

 

Serwis Slidstwo.Info doszedł do takich wniosków po przeanalizowaniu listy członków tej brygady, opublikowanej wcześniej przez ukraiński wywiad. Lista obejmowała dane 82 rosyjskich wojskowych. Co najmniej 24 z nich brało udział w wojnie w Syrii. Pozostali nie mogli uczestniczyć w wojnie w Syrii ze względu na swój wiek - byli za młodzi.

 

Dziennikarze podkreślają, że wielu żołnierzy wymienionych na tej liście jest w wieku 20-25 lat.

pgo / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie