Ryszard Terlecki: stosunki ukraińsko-węgierskie są dla nas pewnym kłopotem

Polska
Ryszard Terlecki: stosunki ukraińsko-węgierskie są dla nas pewnym kłopotem
PAP/Paweł Supernak
Mamy nadzieje, że Orban pozostanie naszym przyjacielem 

Stosunki węgiersko-ukraińskie są dla nas pewnym kłopotem - tak szef klubu PiS Ryszard Terlecki skomentował wypowiedź premiera Węgier Viktora Orbana o prezydencie Ukrainy Wołodymyrze Zelenskim.

W niedzielę po ogłoszeniu zwycięstwa Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) Orban stwierdził, że podczas wyborów koalicja rządząca musiała walczyć z najsilniejszymi wiatrami przeciwnymi: "lewicą w kraju, międzynarodową lewicą dookoła, brukselskimi biurokratami, wszystkimi pieniędzmi i organizacjami (finansisty) Gyoergya Sorosa, międzynarodowymi mediami głównego nurtu, i wreszcie z prezydentem Ukrainy". - Nigdy dotąd nie mieliśmy tylu przeciwników na raz - powiedział Orban.

 

O te słowa premiera Węgier szef klubu PiS został we wtorek zapytany przez dziennikarzy w Sejmie.

 

ZOBACZ: Bartosz Kownacki: życzę Ławrowowi, żeby jego rodzinę spotkało to, co mieszkańców Buczy

 

- To było przemówienie nocne po zwycięstwie i prezydent Ukrainy został wymieniony wśród innych przeszkód, z którymi zmagały się Węgry. Rzeczywiście te stosunki węgiersko-ukraińskie są dla nas pewnym kłopotem - stwierdził Terlecki.

Terlecki: mamy nadzieje, że Orban pozostanie naszym przyjacielem 

Według niego, "sukces Orbana przekonuje, że jednak lewica w Europie jest w odwrocie i że śladem Węgier zapewne pójdą inne państwa".

 

ZOBACZ: Joanna Lichocka: Trzeba nałożyć sankcje na Rosję, w postaci zakazu wjazdu obywateli do UE

 

Terlecki był dopytywany o to, czy PiS będzie odcinał się od polityki Orbana. - Nie, mamy nadzieję, że ta polityka ulegnie modyfikacjom, a Orban pozostanie naszym przyjacielem - odpowiedział. 

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie