Wojna w Ukrainie. Raport: Putina często odwiedza lekarz specjalizujący się w leczeniu nowotworów

Świat
Wojna w Ukrainie. Raport: Putina często odwiedza lekarz specjalizujący się w leczeniu nowotworów
Twitter/KremlinRussia_E
Spotkanie Władimira Putina z szefową Federalnej Agencji Medyczno-Biologicznej Veroniką Skvortsovą

Władimira Putina często odwiedza lekarz, który specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu nowotworów; w samym Soczi odwiedził rosyjskiego przywódcę co najmniej 35 razy - podaje raport rosyjskiego niezależnego portalu Projekt, cytowany w piątek przez portal Radia Swoboda.

"Jednym z niemalże stałych towarzyszy rosyjskiego przywódcy jest lekarz Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie Jewgienij Seliwanow" - czytamy w raporcie.

 

ZOBACZ: Agresja na Ukrainę. Brytyjski wywiad: Rosja przerzuca żołnierzy z Gruzji na Ukrainę

 

Według jego autorów, tematem rozprawy doktorskiej Seliwanowa było diagnozowanie i leczenie chirurgiczne osób starszych chorujących na nowotwór tarczycy. Centralny Szpital Kliniczny nazywany jest często "kliniką kremlowską".

 

Raport: Putin przeszedł co najmniej dwie operacje

Jak zauważa Radio Swoboda, w tekście nie ma mowy o tym, że Putin jest na cokolwiek chory, ani nie zostały wymienione konkretne diagnozy.

 

Projekt twierdzi jednak, że Putin przeszedł co najmniej dwie operacje, w okolicach kręgosłupa. Zdarzenia te zbiegły się w czasie ze zniknięciami Putina ze sfery publicznej, o których niegdyś informowały media.

 

Działalność Projektu została zakazana w Rosji, po tym jak został uznany przez rosyjskie władze za "organizację niepożądaną" po opublikowaniu licznych śledztw w sprawie najbliższego otoczenia Putina. Punktem wyjścia do najnowszego raportu jest odnaleziona lista lekarzy osobistych towarzyszących rosyjskiemu przywódcy w jego podróżach.

msl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie