Wojna w Ukrainie. Deputowany rady miejskiej Iziumu wprowadził rosyjskich żołnierzy do miasta

Świat
Wojna w Ukrainie. Deputowany rady miejskiej Iziumu wprowadził rosyjskich żołnierzy do miasta
PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Władze miasta Izium: deputowany zawieszonej partii wprowadził wroga do miasta / na zdjęciu zniszczone rosyjskie jednostki w mieście Sumy

Deputowany rady miejskiej Iziumu w obwodzie charkowskim wprowadził żołnierzy rosyjskich do obleganego miasta niebronioną drogą – poinformował w środę szef wydziału rady ds. młodzieży Maksym Strelnyk na Facebooku. Deputowany należy do zawieszonej prorosyjskiej partii.

"W sobotę 26 marca zaczęły się pojawiać doniesienia, że do Iziumu zaczęli wchodzić rosyjscy okupanci. Jak się okazało, nie weszli oni do miasta tak po prostu, tylko poprowadził ich i pokazał niechronioną drogę zdrajca Anatolij Fomyczewski" – napisał Strelnyk.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Od początku wojny Rosjanie stracili ponad 17 tysięcy żołnierzy

 

Dodał, że miasto się nie poddaje i nadal zdecydowanie walczy z wojskami rosyjskimi. 

 

 

Fomyczewski jest deputowanym partii Opozycyjna Platforma - Za Życie - ugrupowania powiązanego z Rosją. Partia została zawieszona 20 marca przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Jakie straty ponieśli Rosjanie?

Od początku inwazji na Ukrainę rosyjskie wojska straciły 17,3 tys. żołnierzy, a także 605 czołgów, 305 systemów artyleryjskich, 131 samolotów i 131 śmigłowców – podał w środę w komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Od 29 lutego do 30 marca Rosja straciła również 1723 pojazdy opancerzone, 96 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 54 systemy przeciwlotnicze, 1184 samochody, siedem okrętów, 75 cystern z paliwem, 81 bezzałogowców i cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu – napisano w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

msl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie