Niemcy. Prezydent Steinmeier odwołuje wizytę w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem

Świat
Niemcy.  Prezydent Steinmeier odwołuje wizytę w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem
Shan Yuqi/Xinhua News/East News
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier musiał odwołać zaplanowaną na najbliższy wtorek podróż do Polski z powodu zakażenia koronawirusem. W poniedziałek badanie metodą PCR na obecność koronawirusa ponownie dało wynik pozytywny - poinformowało biuro prezydenta.

Steinmeier bardzo żałuje, że podróż została odwołana, gdyż była ona szczególnie bliska jego sercu. Powinna się odbyć możliwie jak najszybciej. We wtorek w ubiegłym tygodniu u głowy państwa stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronaiwrusa - przypomina agencja dpa.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Niemcy zakazują używania symbolu rosyjskiej agresji

 

Podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej w drugiej kadencji Steinmeier chciał wziąć udział w nabożeństwie żałobnym w Krakowie w intencji polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, który zmarł w marcu 2020 roku. Zaplanowane przemówienie zostanie teraz odczytane przez ambasadora Niemiec Arndta Freytaga - poinformowano.

Planowane aktywności zostały odwołane

Planowano również dyskusję i lunch z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. "Steinmeier chciał wysłać Polsce sygnał na początku swojej drugiej kadencji i podkreślić rolę kraju jako kluczowego partnera Niemiec" - pisze dpa.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Deutsche Welle wpisane na listę "zagranicznych agentów" przez Rosję

 

Zaplanowano także wizytę w ośrodku Caritas dla uchodźców z Ukrainy, gdzie Steinmeier chciał przywieźć w darze leki. W ten sposób miał również oddać hołd wielkim osiągnięciom Polski w przyjmowaniu ludzi szukających ochrony.

nat / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie