Warszawa. Utrudnienia na drogach w związku z wizytą prezydenta USA Joe Bidena

Polska
Warszawa. Utrudnienia na drogach w związku z wizytą prezydenta USA Joe Bidena
PAP/Rafał Guz
Wizyta Joe Bidena. Policja przed hotelem MaJorriott w Warszawie, gdzie zatrzymał się prezydent USA

W związku z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena policja w sobotę przed południem wyłączyła z ruchu Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego na odcinku rondo Czterdziestolatka – rondo Waszyngtona. Tramwaje linii 7, 9, 22 i 24 kierowane są na trasy objazdowe.

Autobusy kursujące mostem Poniatowskiego kierowane są na most Łazienkowski, a pozostałe na najbliższe przejezdne ulice.

 

Sobota to drugi dzień wizyty Bidena w Polsce. O godz. 12 amerykański przywódca ma rozmawiać z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim.

 

Joe Biden odwiedzi też Stadion Narodowy, gdzie zapozna się z pomocą udzielaną przez Polskę ukraińskim uchodźcom i systemem nadawania im numerów PESEL.

 

Po godz. 17 prezydent Biden wygłosi przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

 

W związku z wizytą prezydenta w sobotę w stolicy spodziewane są duże zmiany w ruchu. O utrudnieniach na bieżąco informuje strona Warszawskiego Transportu Publicznego. 

Plan wizyty

Prezydent USA Joe Biden, który przybył w piątek do Polski, w sobotę będzie kontynuował rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą, odwiedzi punkt recepcyjny uchodźców oraz wygłosi przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

 

W sobotę o godz. 12.00 zaplanowano rozmowy Duda-Biden w Warszawie. Jak podkreślił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, finalizują one kilkumiesięczny okres konsultacji na temat Ukrainy oraz rozmów prezydentów w formacie VTC.

 

ZOBACZ: Joe Biden w Polsce. Plan wizyty prezydenta USA. Przemówienie Joe Bidena i spotkanie z Andrzejem Dudą

 

- Joe Bidena będzie także na Stadionie Narodowym, gdzie zapozna się z pomocą udzielaną przez Polskę ukraińskim uchodźcom i systemem nadawania im numerów PESEL. Prezydentowi USA towarzyszyć będą premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - poinformował Kumoch.

 

Po godz. 17.00 prezydent Biden wygłosi w Warszawie przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Według Białego Domu, będzie ono dotyczyło "zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych".

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie