Taylor Hawkins nie żyje. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat

Kultura
Taylor Hawkins nie żyje. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat
PAP/EPA/TIMM SCHAMBERGER
Taylor Hawkins, perkusista zespołu Foo Fighters nie żyje. Miał 50 lat

Zespół jest wstrząśnięty stratą ukochanego Taylora Hawkinsa. Łączymy się z jego najbliższą rodziną i prosimy o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie - informacja o takiej treści pojawiła się na profilu zespołu Foo Fighters. Perkusista grupy miał 50 lat. Jego ciało znaleziono w Bogocie - jednym z miast trwającej trasy koncertowej.

Taylor Hawkins był amerykańskim muzykiem, najbardziej znanym jako perkusista zespołu Foo Fighters.

 

Przed dołączeniem do zespołu w 1997, był gościnnym perkusistą Alanis Morissette. W 2008 udzielił głosu w chórkach na albumie Queen + Paul Rodgers – The Cosmos Rocks, w utworze C-lebrity. W 2010 założył zespół Taylor Hawkins & the Coattal Riders; w maju tego samego roku odbył się koncert tego zespołu w Londynie; jako goście na koncercie wystąpili muzycy Queen: Brian May i Roger Taylor.

 

Taylor Hawkins został znaleziony martwy w BogociePAP/EPA/Carlos Ortega
Taylor Hawkins został znaleziony martwy w Bogocie

 

 

W 2005 r. został uznany przez brytyjski magazyn Rhythm za Najlepszego rockowego perkusistę. Od 1997 zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. W 2001 wpadł w dwudniową śpiączkę po zmieszaniu alkoholu i środków przeciwbólowych.

 

"Jego muzyczna dusza i śmiech będą z nami na zawsze. Naszymi sercami łączymy się z jego żoną, dziećmi i rodziną oraz prosimy o uszanowanie ich prywatności w tym niewyobrażalnie trudnym czasie" – czytamy w zamieszczonym na Twitterze oświadczeniu.

 

Grupa przebywa obecnie w Ameryce Południowej. Muzycy mieli wystąpić na Festival Estéreo Picnic w Bogocie w Kolumbii. W tym mieście znaleziono ciało muzyka. 

msl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie