Zmarł Witold Paszt. Lider grupy VOX. Miał 68 lat

Kultura
Zmarł Witold Paszt. Lider grupy VOX. Miał 68 lat
VIPHOTO/East News
Zmarł Witold Paszt. Lider grupy VOX. Miał 68 lat

"Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt" - poinformowały córki artysty Natalia i Aleksandra. "Odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt" - dowiadujemy się z komunikatu.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku. Był założycielem i liderem grupy VOX, muzykiem, wokalistą oraz trenerem w The Voice Senior. "Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek. Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa" - wspominają córki.

"Bardzo spieszył się do mamy"

"Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył" - informuje rodzina.

 

 

"Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego" - czytamy.

 

ZOBACZ: Małszyce. Prezes OSP Małszyce Wiesław Gutmański zmarł podczas akcji ratunkowej po wypadku samochodu

 

"Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu, Przyjaciołom i Fanom Taty za wsparcie i ciepłe słowa płynące do Niego w ostatnich dniach" - napisały Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami.

 

Grupa VOX zadebiutowała w 1979 roku na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, gdzie wykonała takie piosenki, jak Ale feeling i Lucy. Koncertowała między innymi w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, Czechosłowacji i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady czy Australii. W repertuarze zespołu znajdowały się piosenki, takie jak Bananowy song, Porwij mnie, A gdyby tak, A Ty kochaj mnie.

aml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie