Podlaskie. W lesie na terenie nadleśnictwa Białowieża znaleziono zwłoki mężczyzny

Polska
Podlaskie. W lesie na terenie nadleśnictwa Białowieża znaleziono zwłoki mężczyzny
Straż Graniczna
Granica polsko-białoruska

- Zwłoki mężczyzny o nieustalonej tożsamości znaleziono w czwartek na terenie nadleśnictwa Białowieża (Podlaskie) - potwierdził szef prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej w Hajnówce. Prokurator Jan Andrejczuk nie chciał powiedzieć na tym etapie, czy znaleziony martwy mężczyzna mógł być migrantem, który przekroczył polsko-białoruską granicę.

Podlaska policja podała jedynie, że zwłoki znaleziono przed południem w masywie leśnym przed Białowieżą, gdy do Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce wpłynęła informacja w tej sprawie.

 

"Na miejscu pracują policjanci. Prowadzą czynności pod ścisłym nadzorem prokuratora" - podała krótko podlaska policja.

 

ZOBACZ: Jens Stoltenberg: będą cztery nowe grupy bojowe NATO

 

Szef Prokuratury Rejonowej w Hajnówce Jan Andrejczuk powiedział, że zwłoki mężczyzny znajdowały się w kompleksie na terenie nadleśnictwa Białowieża. Nie było przy zwłokach żadnego dokumentu tożsamości. Podał, że ciało musiało jakiś czas znajdować się w tym miejscu. Zwłoki zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku.

 

Andrejczuk nie chciał powiedzieć na tym etapie, czy znaleziony martwy mężczyzna mógł być migrantem, który przekroczył polsko-białoruską granicę.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie