Wojna w Ukrainie. Oblężony Mariupol. Zdjęcia satelitarne miasta

Świat
Wojna w Ukrainie. Oblężony Mariupol. Zdjęcia satelitarne miasta
PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT
Zdjęcia satelitarne Mariupola

"Około stu tysięcy mieszkańców Mariupola żyje pod ciągłą groźbą ostrzału, bez wody, jedzenia i lekarstw" - podaje Nexta. Na środę uzgodniono plany dziewięciu koryatrzy humanitarnych z różnych miast Ukrainy, jednak nie ma porozumienia z Rosją, co do bezpiecznej drogi wyjazdu z centrum oblężonego Mariupola.

Osoby starające się opuścić Mariupol mogą znaleźć środki transportu w pobliskim Berdiańsku - przekazała Wereszczuk, cytowana przez agencję Reutera.

Oblężony Mariupol. "Nieludzkie warunki"

Rada miejska Mariupola poinformowała tymczasem, że we wtorek z Berdiańska do Zaporoża ewakuowano 4367 osób, które wcześniej wydostały się z Mariupola.

 

"Około stu tysięcy mieszkańców Mariupola żyje pod ciągłą groźbą ostrzału, bez wody, jedzenia i lekarstw" - podaje białoruski niezależny portal Nexta.

ZOBACZ: Grecja. Szef MSZ: chcę osobiście poprowadzić misję humanitarną do oblężonego Mariupola

 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski informował w nocy z wtorku na środę, że w oblężonym przez siły rosyjskie Mariupolu na południowym wschodzie kraju "w nieludzkich warunkach żyje około 100 tys. mieszkańców, bez jedzenia, bez wody, bez leków, całkowicie zablokowanych, pod ciągłym ostrzałem".

prz / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie