Niemcy. Dmytro Kułeba: Ukraińca zwolniono z pracy za pokazanie nagrania o okrucieństwach wojny

Świat
Niemcy. Dmytro Kułeba: Ukraińca zwolniono z pracy za pokazanie nagrania o okrucieństwach wojny
PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES
Zniszczenia po rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Ukrainiec został zwolniony z pracy w restauracji w Baden-Baden w Niemczech po opublikowaniu nagrania o wojnie wypowiedzianej przez Rosję przeciwko Ukrainie - poinformował we wtorek Dmytro Kułeba szef MSZ w Kijowie.

Pochodzący z Odessy Ihor Hołod, który pracował w restauracji Rizzi w Baden-Baden, został zwolniony za nagranie wideo, w którym zwrócił się do Rosjan w związku z wojną.

 

ZOBACZ: Prezydent USA w Polsce. Jake Sullivan: Joe Biden ogłosi nowe sankcje przeciwko Rosji

 

Jak przekazał Kułeba, kierownictwu lokalu, zorientowanego na rosyjskojęzyczną ludność miasta, nie spodobała się prawda o tysiącach zabitych ukraińskich cywilów, ponad stu zabitych dzieciach, dziesiątkach zniszczonych miast wskutek rosyjskiej agresji.

Odezwa szefa ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Kułeba skierował sygnał do zwolenników Putina w Niemczech i innych krajach: "jesteście tacy sami jak piloci rosyjskich samolotów, którzy zabijają ukraińskich cywilów".

 

"Przy waszej milczącej zgodzie albo otwartym wsparciu już dwadzieścia siedem dni ukraińskie dzieci chowają się w piwnicach przed rosyjskimi bombami. Zginęło już 117 i zostało rannych 155 dzieci. Dorośli nie mogą pochować swoich bliskich przez ostrzały artylerii. Wy też ponosicie odpowiedzialność za wojenne zbrojnie rosyjskiej armii w Mariupolu, Charkowie, Sumach, Wołnowasze, Chersoniu i innych zakątkach Ukrainy" - napisał szef ukraińskiej dyplomacji.

 

ZOBACZ: Pentagon: Ukraińcy przejmują kontrolę w okolicach Kijowa

 

Dodał, że Ihor Hołod otrzymuje wsparcie konsularne.

nat / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie