Podkarpackie. Zaginęła 71-letnia Ukrainka. Trwają poszukiwania

Polska
Podkarpackie. Zaginęła 71-letnia Ukrainka. Trwają poszukiwania
Podkarpacka Policja
Zdjęcie z kamer Straży Granicznej

Policja poszukuje zaginionej 71-letniej obywatelki Ukrainy Tetiany Koryachenko. Kobieta wyruszyła do Polski z mężem, ale jeszcze na Ukrainie się rozdzielili. Poszukiwana przekroczyła granicę w Medyce i udała się w nieznanym kierunku.

Jak podaje podkarpacka policja, seniorka pochodzi z obwodu donieckiego. Urodziła się 12 listopada 1951 r. w miejscowości Drużkovka. Mieszkała w miejscowości Jakolyvka w obwodzie donieckim.

 

"28 lutego o godz. 3:45 przekroczyła granicę na pieszym przejściu granicznym w Medyce i udała się w nieznanym kierunku. Każda informacja o miejscu pobytu zaginionej może być ważna" – apeluje policja.

 

ZOBACZ: Płock. Policja zatrzymała 42-latka poszukiwanego w sprawie zabójstwa trzech chłopców w Płocku

 

Z informacji podanych przez policję wynika, że kobieta do Polski wyruszyła ze swoim mężem, jednak rozdzielili się jeszcze po stronie ukraińskiej.

 

Wiadomo, że polsko-ukraińską granicę w Medyce przekroczyli osobno, kobieta pieszo. Zarejestrowały ją kamery monitoringu. Miała ze sobą transporter z kotem i niewielki bagaż. W przenoszeniu toreb pomagał jej strażnik graniczny.

Niska kobieta szczupłej budowy

"Kobieta udała się w nieznanym kierunku, nie wiemy, czym i dokąd się udała w dalszą podróż. Nieznane jest jej miejsce pobytu. Do chwili obecnej zaginiona nie nawiązała kontaktu z mężem, który znalazł schronienie na terenie Przemyśla" – podaje policja.

 

Rysopis zaginionej: wzrost 158 cm, szczupła budowa ciała, włosy dłuższe, siwe, uczesana w kok, oczy niebieskie, uszy średnie przylegające, nos średni, prosty, brak uzębienia. Brak znaków szczególnych.

 

ZOBACZ: Holandia. Zaginęła para młodych Polaków. Policja odnalazła ciała

 

Była ubrana w ciemną kurtkę do kolan z kapturem, spodnie materiałowe koloru czarnego, miała na głowie chustkę w jasnym kolorze.

 

"Wszystkie przeprowadzone do tej pory czynności i sprawdzenia nie doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej.

Zwracamy się z apelem do osób, które mogą mieć informacje na temat miejsca pobytu zaginionej lub informacje, które mogłyby się przyczynić do jej odnalezienia, aby kontaktowały się z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie" – apeluje policja.

 

Podkarpacka Straż Graniczna

 

Kontaktować się można na numery telefonów do Wydziału Kryminalnego KWP 47 821 2430, 47 821 2411, 47 821 2325, całodobowo numer telefonu dyżurnego KWP 47 821 2310 lub numer alarmowy 112. 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie