Wojna w Ukrainie. W ostrzale ukraińskiego wojska zginął generał rosyjskiej armii

Świat
Wojna w Ukrainie. W ostrzale ukraińskiego wojska zginął generał rosyjskiej armii
Rex Features/East News
Czołgi rosyjskiej armii niszczone przez ukraińskie wojsko

W ciągu ostatniej doby Sił Zbrojne Ukrainy zlikwidowały rosyjskiego generała porucznika Andrieja Mordwiczowa - podał w sobotę rano ukraiński sztab generalny w serwisie Facebook. To dowódca 8. Armii Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej.

"W wyniku ostrzału wroga przeprowadzonego przez Siły Zbrojne Ukrainy zginął dowódca 8. Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generał porucznik Andriej Mordwiczow" - podał sztab.

 

ZOBACZ: Ukraina. Szef brytyjskiego wywiadu: Rosja zaczęła stosować taktykę na wyczerpanie przeciwnika

 

Mordwiczow miał zginąć po pożarze na lotnisku w Czornobajiwce w obwodzie chersońskim.

 

Giną wysocy rangą dowódcy

W piątek ukraińska armia poinformowała o wyeliminowaniu pułkownik Siergieja Suchariewa. Siły Zbrojne Ukrainy dodały w komunikacie, że ten rosyjski dowódca odpowiadał za zbrodnię wojenną pod Iłowajśkiem, gdzie w 2014 roku - w walce z Rosjanami i separatystami - zginęło wielu żołnierzy Kijowa. Była to jedna z najkrwawszych bitew wojny w Donbasie, która rozegrała się między 6 a 31 sierpnia 2014 roku.

W środę informowaliśmy o śmierci Olega Mitiajewa, generała elitarnej 150. dywizji strzelców zmotoryzowanych.

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Media: zginął rosyjski generał. Był dowódcą elitarnej dywizji

 

Ukraińskie Centrum Zwalczania Dezinformacji wyliczyło, że od początku wojny w Ukrainie - z szeregów agresora - zginęli również generał dywizji Magomed Tuszajew, generał dywizji Witalij Gierasimow oraz generał dywizji Andrij Kolesnikow.

 

Kijowskie władze mówiły też o neutralizacji generała dywizji Andrieja Suchowieckiego, pułkownika Andrija Zacharowa, pułkownika Serhija Porochnia, pułkownika Igora Nikołajewa, podpułkownika Jurija Agarkowa, jak i pułkownika Mychajła Sofronowa.

 

 

grz/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie