Kielce. Trzymiesięczny areszt za próbę wynajęcia nieistniejącego mieszkania uchodźcom

Polska
Kielce. Trzymiesięczny areszt za próbę wynajęcia nieistniejącego mieszkania uchodźcom
Policja
Za oszustwo odpowiada notowany wcześniej 31-letni kielczanin

Policja w Kielcach poinformowała o aresztowaniu mężczyzny, który próbował wyłudzić pieniądze od 21-letniej Ukrainki, proponując jej wynajęcie nieistniejącego mieszkania. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Z funkcjonariuszami skontaktowała się 21-letnia Ukrainka, która od kilku lat mieszka w Kielcach. Opowiedziała policjantom, że została oszukana, gdy chciała wynająć mieszkanie - przekazał podkomisarz Karol Macek, oficer prasowy komendy miejskiej policji.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie: Mieszkanka Chersonia: Rosjanie zaczęli gwałcić nasze kobiety

 

- Młoda kobieta w ostatni weekend dała ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych, że chce wynająć odpłatnie mieszkanie dla swojej rodziny, która ma przyjechać z ogarniętej wojną Ukrainy. Skontaktował się z nią mężczyzna, który oświadczył, że ma mieszkanie do wynajęcia, ale jest spore zainteresowanie. 21-latka, chcąc zapewnić sobie pierwszeństwo wynajmu, kodem blik przekazała nieznajomemu kilkaset złotych - przekazał podkom. Macek.

Umowa, klucze, adres... tylko mieszkania brak

Po kilku dniach Ukrainka spotkała się z mężczyzną, któremu przekazała dodatkowo 200 dolarów, a w zamian otrzymała klucze i karteczkę z adresem mieszkania. Tam miało dojść do podpisania umowy i omówienia wszystkich warunków wynajmu.

 

- Niestety pod wskazanym adresem nie znajdowały się żadne mieszkania. Kolejne kroki 21-latka skierowała już do pobliskiej jednostki policji - dodał podkomisarz.

 

ZOBACZ: Wrocław. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie Ukrainki

 

Policja ustaliła, że za oszustwo odpowiada notowany wcześniej 31-letni kielczanin. Do zatrzymania podejrzanego doszło w środę na terenie miasta. W piątek Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Nat/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie