Wrocław. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie Ukrainki

Polska
Wrocław. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie Ukrainki
Dolnośląska policja
Policja zatrzymała podejrzewanego o gwałt mężczyznę

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie Ukrainki, którą przyjął do swego domu, obiecując jej pomoc. Kobieta uciekła w ostatnich dniach przed wojną w swojej ojczyźnie. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Rzecznik dolnośląskiej policji aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak poinformował w czwartek, że w środę, w niecałe dwie godziny od zgłoszenia przestępstwa zgwałcenia, policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa.

 

ZOBACZ: Koniec długiego procesu. Były prezydent Olsztyna uniewinniony od zarzutu gwałtu

 

- Po wzmożonych i intensywnych działaniach policjantów, został zatrzymany 49-latek podejrzewany o dokonanie zgwałcenia 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna siłą doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Wcześniej poznał dziewczynę, oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa - powiedział Dutkowiak.

Ukrainka uciekała przed wojną

Dodał, że za gwałt grozi do 12 lat więzienia, dlatego będzie złożony do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

ZOBACZ: Podejrzany o gwałt dziennikarz Mariusz Z. zostaje w areszcie

 

- Nie ma przyzwolenia na takiego typu zachowania. Tym bardziej na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kobieta ta była w trudnej sytuacji życiowej - uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie. Niestety, wszystko to okazało się perfidną manipulacją ze strony 49-latka - powiedział policjant.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie