Daniel Obajtek: zakupione przez Orlen Starlinki dotarły na Ukrainę

Biznes
Daniel Obajtek: zakupione przez Orlen Starlinki dotarły na Ukrainę
Polsat News/Mykhailo Fedorov
Obajtek: zakupione przez nas Starlinki dotarły do miejsca docelowego i już pomagają Ukrainie utrzymywać nieprzerwany kontakt ze światem

Zakupione przez PKN Orlen Starlinki dotarły do miejsca docelowego na Ukrainie - poinformował w piątek w mediach społecznościowych prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Wspieramy Ukrainę i jej obywateli! Zakupione przez nas #Starlink.i dotarły do miejsca docelowego i już pomagają Ukrainie utrzymywać nieprzerwany kontakt ze światem. Podziękowania dla @elonmusk za ekspresową realizację tego zamówienia" - napisał na Twitterze Obajtek.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. 23. dzień rosyjskiej inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

 

Budowany przez SpaceX Starlink to telekomunikacyjne satelity przeznaczone do dostarczania internetu. Działają na niskich orbitach o wysokości około 550 km.

 

Wicepremier Ukrainy dziękuje m.in. polskiemu rządowi i Orlenowi za Starlinki

Ukraiński wicepremier i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow podziękował w piątek wieczorem m.in. polskiemu rządowi i spółce Orlen za Starlinki.

 

"Nowa partia stacji Starlink! Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat. Ukraina to prawda. Prawda zawsze zwycięża. Podziękowania dla @elonmusk, rządu Polski i Orlenu" - napisał na Twitterze Fedorow.

 

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie