Wojna w Ukrainie. Stoltenberg: Putin popełnił straszny błąd atakując Ukrainę

Świat
Wojna w Ukrainie. Stoltenberg: Putin popełnił straszny błąd atakując Ukrainę
PAP/EPA/Andreas Gora / POOL
Stoltenberg po raz kolejny oznajmił, że "żadne samoloty NATO nie zostaną wysłane w ukraińską przestrzeń powietrzną (...), aby uniknąć eskalacji" konfliktu

Władimir "Putin popełnił straszny błąd. To jest wojna Putina i jest to jego największy błąd" - powiedział w czwartek o rosyjskiej inwazji na Ukrainę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w kanale telewizyjnym niemieckiego dziennika "Bild", BILD Live.

Jak powiedział Stoltenberg, błąd rosyjskiego prezydenta polega na tym, że "absolutnie nie docenił siły i odwagi ukraińskiej armii, ukraińskiego kierownictwa, prezydenta Zełenskiego i ukraińskiego narodu".

 

ZOBACZ: Księżna Yorku: Polacy są niesamowici, dlatego jestem taka pro-polska, dlatego jestem tutaj w Polsce

 

Putin nie spodziewał się też tak solidarnej reakcji ze strony zachodniego sojuszu obronnego. - Wspieramy Ukrainę finansowo, humanitarnie, a także militarnie" - podkreślił Stoltenberg. "I sprawimy, że Rosja zapłaci wysoką cenę za tę brutalną i bezsensowną wojnę - dodał szef NATO.

 

Stoltenberg po raz kolejny oznajmił, że "żadne samoloty NATO nie zostaną wysłane w ukraińską przestrzeń powietrzną (...), aby uniknąć eskalacji" konfliktu. 

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie