Wojna w Ukrainie. Oszust dzwonił do brytyjskich ministrów. Podawał się za premiera Ukrainy

Świat
Wojna w Ukrainie. Oszust dzwonił do brytyjskich ministrów. Podawał się za premiera Ukrainy
pixabay
Oszust podający się za premiera Ukrainy zadzwonił do dwojga ministrów

Dwójka brytyjskich ministrów odebrało telefon od oszusta podającego się za premiera Ukrainy Denysa Szmyhala. "Zadał kilka mylących pytań i po nabraniu podejrzeń przerwałem połączenie" - napisał na Twitterze jeden z polityków.

Brytyjski minister obrony Ben Wallace ujawnił w czwartek, że oszust podający się za premiera Ukrainy Denysa Szmyhala zdołał zadzwonić do niego i zadać mu kilka "mylących pytań". O podobnym incydencie poinformowała minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

 

"Dziś próbował ze mną rozmawiać oszust podający się za ukraińskiego premiera. Zadał on kilka mylących pytań i po nabraniu podejrzeń przerwałem połączenie. Żadna ilość rosyjskiej dezinformacji, przeinaczeń i brudnych sztuczek nie jest w stanie odwrócić uwagi od łamania przez Rosję praw człowieka i nielegalnej inwazji na Ukrainę. Desperacka próba" - napisał Wallace na Twitterze.

 

W czwartek Ben Wallace przebywał w Polsce, gdzie ogłosił rozlokowanie systemu przeciwlotniczego średniego zasięgu Sky Sabre oraz dodatkowych 100 brytyjskich żołnierzy. 

Wielka Brytania. Ministrowie odebrali telefon od oszusta. Zarządzono dochodzenie

ZOBACZ: Japonia. Petycja do Putina i światowych przywódców. Chodzi o broń jądrową

 

Niedługo później Priti Patel napisała również na Twitterze, że w tym tygodniu także ona odebrała taki telefon.

 

Jak przekazały źródła w ministerstwie obrony, Wallace zarządził natychmiastowe dochodzenie w sprawie tego, w jaki sposób dopuszczono do incydentu.

mst/ / PAP/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie