Wojna w Ukrainie. W Buczy w budynku rady miejskiej Rosjanie uprowadzili sześć osób

Świat
Wojna w Ukrainie. W Buczy w budynku rady miejskiej Rosjanie uprowadzili sześć osób
Facebook/ Rada Miejska Bucza
Budynek Rady Miejskiej

Sześcioro pracowników i wolontariuszy, których Rosjanie zatrzymali we wtorek wieczorem w budynku rady miejskiej w podkijowskiej Buczy, zostali wypuszczeni, są cali i zdrowi – informuje w środa agencja Interfax-Ukraina, powołując się na władze miejscowości.

„Otrzymaliśmy właśnie sprawdzoną informację, że zakładnicy, o porwaniu których informowaliśmy dziś rano, są cali i zdrowi. Wypuszczono ich i wrócili do swoich bliskich” – poinformowano w komunikacie na Facebooku.

 

 

Wcześniej rada miejska podała, również na Facebooku, że rosyjscy wojskowi urządzili we wtorek wieczorem „pogrom” w budynku rady miejskiej i wzięli do niewoli sześciu pracowników i wolontariuszy, a także że wyrzucili ich dokumenty.

 

„Odjeżdżając, okupanci wyrzucili ich dowody tożsamości i dokumenty” – napisano we wcześniejszym komunikacie na Facebooku.

W Buczy toczyły się zacięte walki między siłami ukraińskimi i wojskami rosyjskimi, próbującymi okrążyć Kijów. Przez to liczące około 36 tys. mieszkańców miasto przebiega droga międzynarodowa M07, będąca częścią trasy europejskiej E373. Prowadzi ona ze stolicy Ukrainy do Dorohuska na granicy Polską.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie